Share

Kızılcıklı ek hizmet binası kapılarını açtı

Nilüfer Belediyesi’nin hayırsever katkılarıyla Kızılcıklı’da hizmete kazandırdığı ve bünyesinde aile sağlığı merkezi ile kadın çocuk akademisinin de yer aldığı Mehmet Karagül Ek Hizmet Binası törenle hizmete açıldı.

 

         Nilüfer Belediyesi kısa bir süre önce açılan Balat ek hizmet binasının ardından, Kızılcıklı Mahallesi’nde de bir aile sağlığı merkezi ile kadın-çocuk akademisini içeren ek hizmet binasını hizmete sundu. Hayırsever iş insanı Şükrü Karagül’ün yapımına destek verdiği Nilüfer Belediyesi Mehmet Karagül Ek Hizmet Binası’nın açılışına Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, İYİ Parti İlçe Başkanı Levent Öncü, hayırsever iş insanı Şükrü Karagül ve ailesi, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, muhtarlar ile çok sayıda davetli katıldı.

 

          Projenin bölgede birçok ihtiyacı karşılayacağını ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, pandemi sürecinde sağlık hizmetlerine duyulan ihtiyacı karşılamak için harekete geçtiklerini belirterek; “Birinci basamak sağlık hizmetlerinin verileceği bir aile sağlığı merkezi bulunmayan mahallelerimizde bu ihtiyacı karşılamak için, belediyemize ait arsalar üzerine hayırsever desteğiyle binalar inşa ediyoruz. Bu yöntemle Demirci ve Balat’tan sonra Kızılcıklı mahallemize de bir aile sağlığı merkezi kazandırdık ve kısa bir süre önce burada sağlık hizmeti verilmeye başlandı.  300 metrekarelik taban alanı üzerinde 2 kat şeklinde inşa edilen ek hizmet binamızda ayrıca Kızılcıklı Kadın ve Çocuk Akademisi hizmet verecek” dedi.

 

         Nilüfer’de kadın çocuk akademilerinin sayısının hızla arttığına vurgu yapan Başkan Erdem, “Böylelikle Kültür, Çalı, Büyükbalıklı, Hasanağa, Konaklı ve Fethiye’den sonra yedinci kadın-çocuk akademisini Kızılcıklı mahallemize kazandırmış oluyoruz. Birinci katında sağlık hizmetlerinin verildiği bu hizmet binamızın ikinci katında ise, bu bölgedeki kadın ve çocuklara yönelik eğitici faaliyetler yürütülecek. İki atölye, çocuklar için derslik ve çok amaçlı bir salonun bulunduğu akademide, çocuklar için okula yönelik ek ders çalışmaları, kadınlara yönelik el sanatları ve hobi atölyeleri, kişisel-mesleki gelişim atölyeleri, sosyal ve hukuksal haklar konusunda bilgilendirme çalışmaları yapılacak. Ayrıca 3-6 yaş grubu çocuklar için de oyun çalışmaları yapılacak ve böylelikle kadınlar çocuklarıyla birlikte gelerek buradaki eğitim faaliyetlerinden yararlanabilecekler. Projenin gerçekleşmesini sağlayan hayırsever Karagül ailesine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

          Açılışta konuşan İYİ Parti Nilüfer İlçe Başkanı Levent Öncü sosyal hizmet anlayışını en iyi şekilde ortaya koyan Nilüfer Belediyesi’ni kutlarken, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz da dayanışma kültürüyle ortaya çıkan hizmetlerin çok daha mutluluk verici olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Karagül ailesi adına konuşan Merhum Mehmet Karagül’ün torunu Ilgın Karagül de projenin bölgeye hayırlı olmasını dilerken, muhtar Ülkü Celep de emeği geçenlere teşekkür etti.  

 

Konuşmaların ardından Başkan Turgay Erdem, hayırsever Şükrü ve Süleyman Karagül’e teşekkür plaketi verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı