Share

Kripto Paralarda Bitcoin Öncülüğünde Yükseliş Başlayabilir

Houbi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı değerlendirmede: "Bitcoin 37.000 seviyelerinden 44.000 seviyelerine hızla yükselirken, jeopolitik risklerin ve yaptırımlar kripto paraya olan talebin artmasında öne çıkan neden olmuştu.

 

Diğer tarafta fiyatı baskılayan Avrupa Birliği’nin enerji tüketen iş kanıtı (PoW) algoritmasını yasaklama konusundaki planın rafa kaldırılması sebebiyle Bitcoin ve altcoinlerde potansiyel hareketin önü açıldı.

 

Hem teknik hem de zincir verileri de yukarıda bahsedilen temel verilerin yanına gelince kripto paralarda yükseliş potansiyeli yükseldi. Bitcoin cüzdanlarında sert alımlar yapılmaya başlandı ve borsalardaki BTC miktarı 3,5 yılın diplerinde gezinmeyi sürdürürken, diğer tarafta türev piyasada da alım kontratlarında hafif artış var.

 

Teknik olarak ele aldığımızda ise Bitcoin 4 saatlik periyota oluşan TOBO formasyonunu 11 hedefle tamamladı. Fakat Bitcoin TOBO sonrası geldiği 45.000 seviyesinin kırılması ile ikili dip formasyonu başlayabilir ve bu formasyonun da 56.000 seviyelerine varan hedefi bulunmaktadır. Yine de 41.300 seviyesi ya da 40.600 gerisi stop loss konulması riski sınırlandırabilir." sözlerine yer verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı