Share

KTK’dan kadınlara ödül

Kültürpark Tenis Kulübü (KTK), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde İzmir’e emek veren kadınları ödüllendirdi.

 
Kültürpark Tenis Kulübü’nde gerçekleşen “10. İzmir'den Topluma Uzanan Kadın Eli" ödül törenine İzmir Tarımsal Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Başkanı Avukat Nilay Kökkılınç, Meksika İzmir Fahri Konsolosu ve KTK Divan Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu ile kulüp üyeleri katıldı.

 
İzmir’de başarılı çalışmalara imza atan Aylin Onart, Benan Bilek, Candan Çorbacıoğlu, Demet Eytemiz, Prof. Dr. Gülgün Nazan Günay, Huriye Serter ve Ülkü Belkıs Karlı’ya ödülleri takdim edildi. Kültürpark Tenis Kulübü Başkanı Tolga Şekercioğlu, kadınların bakışı, estetik dokunuşu ve disiplini ile her işte farklı bir sinerji yarattığını belirterek “Kadın, hem evinde hem de kariyerinde ‘mükemmel performansı’ en iyi şekilde yönetir. Kadınların öncülük ettiği işler, bu yüzden hep ‘mükemmel başarıya’ ulaşır. Kadınlarımız bizim kıymetlimiz, değerlimiz ve toplumumuzun temel taşıdır. Her şehirde, her iş kolunda ve her sivil toplum örgütünde kadın sesinin yankılanması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

 
KTK olarak toplumun içinde başarıları, emekleri ve üretimleri ile insanlığa değer katan kadınlara teşekkür etmek istediklerini belirten Şekercioğlu, Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun, emeklerinizle dünyayı güzelleştirdiğiniz için minnettarız, iyi ki varsınız” diye konuştu. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı