Share

Linktera 2022’de Orta Doğu ve Orta Avrupa’daki Şirketlerin de Geleceğini Değiştirecek

10 yılı aşkın süredir bankacılık ve finans başta olmak üzere 50’den fazla kamu ve özel kuruluşa uçtan uca danışmanlık ve dijital dönüşüm hizmeti sunarak bu şirketlerin geleceğini değiştirmeyi vizyon edinen Linktera, Dubai ofisi ile hizmet ve servis ağını 2022’de Orta Doğu ve Orta Avrupa’da genişletecek. Linktera CEO’su Taşkın Aksoy, “Bir yandan hizmet ve ürünlerimizle müşterilerimize özel terzi dikimi çözümler üretirken, bir yandan da teknoloji ve hizmet ihracatı için düğmeye basarak yeni coğrafyalara adım atıyoruz. Bu yolculuğumuzda arkamızda hissettiğimiz en büyük güven ise yüzde 100’e yaklaşan müşteri memnuniyetimiz” dedi.

 

Türkiye’nin önde gelen kurumlarına 2011’den beri uçtan uca danışmanlık ve dijital dönüşüm hizmetleri sunan Linktera, 2022 yılı vizyonunu yüzde 100’e yaklaşan müşteri memnuniyetini sürdürerek, LinkteraLABS çatısı altındaki ürünleri ile Orta Doğu ve Avrupa’daki şirketlerin de geleceğini dönüştürmek olarak belirledi. Linktera CEO’su Taşkın Aksoy, “Kurulduğumuz günden beri birçok başarıya imza attık. Bugün 200’ü aşkın çalışma arkadaşımız ile ‘Risk Yönetimi’, ‘Dijital Dönüşüm’, ‘Süreç İzleme ve Geliştirme’, ‘Robotik Süreç Otomasyonu’, ‘Veri Analitiği ve Modelleme’ alanlarındaki derinlemesine çalışmalarımızın yanında 'SpineX’, ‘CreditBoost’, ‘Finsolidate’, ‘BRM – Bankacılık Yasla Raporlama’ gibi ürünlerimizle hizmet şirketinden ürün şirketine dönüşüm yolculuğumuza devam ediyoruz. Bizi en mutlu kılan tarafı elde ettiğimiz başarıların yanında, müşterilerimizin yüzde 100’ye yaklaşan memnuniyete sahip olması. Bu memnuniyeti aynen koruyarak 2022 yılında da yurt içi ve yurt dışı büyümemizi hız kesmeden sürdüreceğiz” dedi. 

 

Yeni 10 Yıl için Bölgesel Öncelikli Büyüme Hedefi

Başta bankalar ve finans kuruluşları olmak üzere perakende sektöründen e-ticaret devlerine, havayolu şirketlerinden tatil gruplarına ve büyük holdinglere kadar ekonominin tüm alanlarında faaliyet gösteren markalara uçtan uca danışmanlık ve dijital dönüşüm hizmeti veren Linktera, 10 yıllık başarı sürecini gelecek on yıllara taşımak için harekete geçti. 

 

Bu doğrultuda Türkiye’deki üç ofisinin yanında, geçtiğimiz yıl Dubai’de de bir ofis açan Linktera, dijital servis şirketinden bir fintech’e sürdürdüğü dönüşüm yolculuğunda, 2022 hedefini Orta Doğu ve Orta Avrupa’da büyüyerek bölgesel şirket olma olarak belirledi. Bu amaçla yatırımlarına hız verdiklerini belirten Linktera CEO’su Taşkın Aksoy, şunları söyledi: 

 

“Linktera bugüne kadar 1000’e yakın projede edindiği bilgi ve tecrübeyi Orta Doğu ve Orta Avrupa’da da genişletmek üzere yolculuğunun yeni bölümüne başlıyor. Çalışma arkadaşlarımızın her birinin Linktera bünyesinde birer girişimci ve start-up sahibiymiş gibi hareket etmesine olanak veren şirket kültürümüz, bu yönde alt yapısını hazırladığımız Linktera LABS altındaki girişimcilik ekosisteminden kaynaklanıyor. Yeni dönem hedefimiz başta Linktera LABS altında geliştirdiğimiz ürünlerimizi ve kusursuz hizmet anlayışımızı Orta Doğu ve Orta Avrupa’ya genişletmek ve dün olduğu gibi bugün de müşterilerimiz için güvenilir danışman algımızı sürdürmek. Bu doğrultuda bölgesel açılım için yatırımlarımızı artırarak Orta Doğu ve Orta Avrupa’da faaliyet gösteren global şirketler, bankalar ve Türkiye portföyümüzle ilişkide olan firmalar ile 2022 yılında yeni iş anlaşmaları yapacağımıza olan inancımız tam.”

 

Detera ile Yeni Bir Yaklaşım Başladı

Sade Yazılım ile ortak bir yatırım olarak hayata geçirdikleri yeni şirket Detera ile kurumlara SAS çözümleri için bütünleşik kurulum, konfigürasyon ve bakım yaklaşımı getirdiklerini belirten Aksoy, “1 + 1, 2 etmez bakış açımızla stratejik iş birliklerine önem verdik ve bu sayede yazılım/sistem servis ve bakım hizmetleri konusunda da müşterilere destek vererek yeni bir iş kolu oluşturduk. Firmaların ihtiyaçlarını karşılayabilecek çok önemli bir kadromuz var; bunun yanında Linktera Network vizyonu ile yaratılan Detera ortak hizmet anlayışının kurumların verimliliğine daha büyük katkı sunduğunu gördük, bunun daha da ilerlemesi için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı