Milletvekili Akbulut gıda fiyatlarındaki yükselişi ele aldı

Share

Milletvekili Akbulut mevsim meyve ve sebzelerini bile tüketemez olduk

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, vatandaşlarına olan sözünü yerine getirerek, sadece seçim zamanı değil, sürekli sahada olma çabası içerisinde. Güne Karamanlı ilçesini ziyaret ederek hemşehrileriyle samimi bir biçimde başlayan Akbulut, burada yaptığı konuşmada ülkemizdeki ekonomik durumu ve gıda fiyatlarındaki yükselişi ele aldı.

Karamanlı ziyaretinde vatandaşlar ile sohbet eden Milletvekili Akbulut, “Seçimden sonra TL’deki değer kaybı ve vergi oranlarındaki artışın ardından gıda fiyatlarının temmuzda yüzde 12,8 arttığını gözlemledik. Yaz aylarında olmamıza rağmen özellikle mevsim meyve ve sebze fiyatlarındaki yüksek artışlar dikkat çekici.” şeklinde konuştu.

Yaz aylarının taze meyve ve sebze tüketiminin zirveye çıktığı bir dönem olması gerektiğini belirten Akbulut, bu durumun tersine döndüğünü ve mevsimlik ürünlerin fiyatlarındaki aşırı artış nedeniyle yoksul kesimin bu ürünleri tüketemeyecek duruma geldiğini belirtti.
CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, “Bu durum kabul edilemez. Hükümetin halkın temel ihtiyaçlarını karşılamak için gereken önlemleri alması gerekiyor.” dedi.

Ekonomik politikaların sürdürülebilir ve halka yönelik olması gerektiğini vurgulayan Akbulut, bunun halkın temel haklarından biri olduğunu söyledi.
Milletvekili Akbulut, bu zorlu süreçte halkın yanında olmaya devam edeceğini ve hükümetten de halka yönelik çözümler beklediğini ifade etti. Karamanlılı vatandaşlara gösterdikleri ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür eden Akbulut, vatandaşların sorunlarını yakından takip etmeye ve çözüm yolları aramaya devam edeceğini belirtti.

Türkiye Ajans

[email protected]

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir