Share

Novo Nordisk Türkiye, Y Kuşağı için En iyi işverenler sıralamasında ilk 5’te

Faaliyet gösterdiği alanlarda, yaklaşık 100 yıllık tecrübe ve liderliğe sahip global sağlık şirketi Novo Nordisk, insana verdiği değer ile global liderliğini geleceğe taşımaya devam ediyor.

 

Türkiye Best Place to Work listesine girme yolunda, bu yıl ilk kez Y kuşağı için tanımlanan Best Millennials kategorisinde listeye girmeye hak kazanan Novo Nordisk’in Türkiye İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Kutay Kavukçu, “Y Kuşağı için bu yıl ilk defa oluşturulan en iyi işverenler listesinde yer almaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu sonuç bize, kapsayıcılık ve çeşitlilik ilkemiz doğrultusunda her yaştan çalışanımıza yaraşır mükemmel bir iş yeri olmak için doğru yolda olduğumuzu gösterdi” dedi.

 

Novo Nordisk Türkiye, Best Place to Work listesine girme yolunda bu yıl ilk kez tanımlanan ve katılımcılarının 41’ini oluşturan Y kuşağı temsilcilerinin oylarıyla “Best Millennials List in Turkey”e girmeye hak kazandı. Y Kuşağı için en iyi işverenler sıralaması olarak da değerlendirilen bu listeye 250-500 çalışanlı şirket kategorisinde giren Novo Nordisk Türkiye, Aralık 2021’de Great Place to Work sertifikasyonuna hak kazanmış ve Capital Dergisi’nin, 2021 yılında ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri’ araştırmasında da üçüncü kez en beğenilen ilk 3 şirket arasında yer almıştı.

 

Novo Nordisk Türkiye İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Kutay Kavukçu, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Bizim için şirketimiz, tüm çalışanlarımız demektir. Novo Nordisk, çalışanlarına, mevcut önceliklerini ve bir sonraki adımda nereye gitmek istediklerini destekleyen bir kariyer ve iş-yaşam dengesi sunmayı hedefliyor. Bu yıl ilk defa oluşturulan ve Y Kuşağı için en iyi işverenleri değerlendiren listede olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu sonuç bize, kapsayıcılık ve çeşitlilik ilkemiz doğrultusunda her yaştan çalışanımıza yaraşır mükemmel bir iş yeri olmak için doğru yolda olduğumuzu gösterdi” dedi.

 

Faaliyet gösterdiği alanda, yaklaşık 100 yıllık yenilikçiliğe ve liderliğe sahip global sağlık şirketi Novo Nordisk, dünyada 80 ülkede yaklaşık 49 bin kişilik bir ekiple, ürünlerini 168 ülkeye ulaştırıyor. Diyabet tedavisine ek olarak obezite, nadir kanama bozuklukları, hormon replasman tedavisi ve büyüme hormonu alanlarında da öncü çalışmalar ile hastaların hayatlarına dokunan Novo Nordisk, 21. yüzyılın en büyük sağlık sorunlarından olan diyabet ve obezite ile mücadele etme ve değişimin öncüsü olma misyonu ile faaliyet gösteriyor. 

 

 Dünyada 1923, Türkiye’de 1995 yılından beri faaliyet gösteren Novo Nordisk’in, yıllar için de Ortadoğu, Afrika, Doğu ve Güney Avrupa gibi farklı coğrafyaların yönetildiği bölge ofislerinin de İstanbul’a taşınması ile, bugün Türkiye’de yaklaşık 400 çalışanı bulunuyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı