Share

ŞEKER MAHALESİ’NİN 15 YILLIK SEL MAĞDURİYETİ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

ASKİ Genel Müdürlüğü, 15 yıldır yetersiz kalan yağmur suyu ve atık su hatları nedeniyle sıradan yağışlarda bile sel ve su baskınları yaşanan Etimesgut ilçesi Şeker Mahallesi için düğmeye bastı.

Ekipler; mahalleye yaklaşık 3 kilometre yağmur suyu, yaklaşık 3 kilometre de atık su hattı döşüyor. Çalışmaları yerinde denetleyen ASKİ Genel Müdürü Memduh Aslan Akçay, “ASKİ olarak kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanarak vatandaşlarımızın yıllar içinde kangren hâlini almış sorunlarını tek tek çözüyoruz” dedi.

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Etimesgut’un en eski mahallelerinden Şeker Mahallesi’nin 15 yıllık kronik sel ve su taşkınları sorununu bitirmek için proje geliştirdi. Özveriyle 7 gün 24 saat çalışan ASKİ ekipleri, mahalleye 2 bin 782 metre yağmur suyu, 2 bin 637 metre de atık su hattı döşüyor. Zemin tahrip bedelleri ile birlikte projenin toplamda 50 milyon TL’ye mal olması planlanıyor.

ASKİ Genel Müdürü Memduh Aslan Akçay, beraberindeki teknik ekibi ile birlikte çalışmaların sürdüğü Şeker Mahallesi’ni ziyaret etti. Akçay, mahalle sakinleri ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Ankara BB

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir