Share

Soyer: “Türkiye’de vaat ettiğinin yüzde 87’sini gerçekleştiren bir belediye yok”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte bulunan sivil toplum kuruluşları ve hemşehri derneklerinin desteğini ifade etmek için davet ettiği buluşmaya katıldı. Programda konuşan Başkan Tunç Soyer, “Vaat ettiğimiz projelerin yüzde 87’sini gerçekleştirdik. Türkiye’de böyle bir belediye yok” dedi. Konyalılar Dernekleri Birliği Federasyon Başkanı Mehmet Aydoğan da “İnşallah yeniden aday olacaksınız. Gönlümüz öyle istiyor” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte bulunan sivil toplum kuruluşu ve hemşehri derneklerinin desteğini ifade etmek için davet ettiği buluşmaya katıldı. Karşıyaka Denizpark Kafe’deki buluşmada Başkan Tunç Soyer’e sivil toplum kuruluşlarına yaptığı destekler için teşekkür plaketi verildi. Konyalılar Dernekleri Birliği Federasyon Başkanı Mehmet Aydoğan da Başkan Tunç Soyer’in yerel seçimlerde yeniden aday gösterilmesini istediklerini belirterek, “Çok renk, çok nefes dediniz. İnsanları memleketi veya partisinden dolayı ayırmadınız. Bütün Anadolu insanlarını kucakladınız. Elinizden geldiği kadar herkese destek oldunuz. Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını yaptınız. Buca ve Narlıdere Metrosu, Çiğli Tramvayı… Altyapı ile ilgili ciddi yatırımlar yapıldı. Olağanüstü hizmetleri olan belediye başkanımıza teşekkür plaketi vermek istiyorum. İnşallah yeniden aday olacaksınız. Gönlümüz öyle istiyor” dedi.

“Karar alma süreçlerine katılma imkanı veriyor”
Programda sivil toplum kuruluşu temsilcileri Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Bölgeler Meclisi Başkanlığı’na seçilen Başkan Tunç Soyer’i tebrik etti. Başkan Soyer, bunun önemli bir görev olduğunu belirterek, şunları söyledi: “46 ülkeden 130 bin yerel yönetimin temsil edildiği bir yapının meclis başkanlığı görevine getirildim. Bunun iki anlamı var. Biri coğrafya kaderdir ve biz Avrupa ile yan yana, iç içe çalışmaya devam edeceğiz. Başka bir çaremiz yok. İhracat, ithalatın çok büyük bir bölümü Avrupa ile yapılıyor. Fakat Avrupa ile ilişkimiz sadece bir faaliyet ilişkisi. Yani onlar bir karar alıyor. Bizim de imalatçımız, ihracatçımız o karara uygun imalat, ihracat yapıyor. Peki, biz neden bu karar alma mekanizmalarında yokuz? Bölgeler Meclisi Başkanlığı, o karar alma süreçlerine müdahil olma imkânını bize veriyor.”

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir