TerraCity’de Runtalya Heyecanı Başlıyor

Share

Antalya’nın premium alışveriş merkezi TerraCity, her yıl olduğu gibi bu yıl da Runtalya Uluslararası Antalya Maratonu’na destek veriyor. Maratonun sponsorları arasında yer alan TerraCity, Babyrun, Minik Adımlar ve Yüksek Topuk Koşusu’nun da ana sponsorluğunu üstleniyor.

 

Antalya’nın ve Türkiye’nin en önemli spor organizasyonlarından biri olan Runtalya Uluslararası Antalya Maratonu, bu yıl 5-6 Mart günleri arasında 17’inci kez düzenleniyor. Antalya’da ayrıcalıklı alışverişin adresi TerraCity Alışveriş Merkezi, her yıl olduğu gibi bu yılda Runtalya Maratonu ve Minik Adımlar Koşusu’nun sponsorları arasında yer alıyor. Babyrun ve Yüksek Topuk Koşusu’nun da ana sponsoru olan TerraCity, tüm Antalyalıları ve sporseverleri bu etkinliklere davet ediyor.

 

Runtalya’ya katılmak isteyenler, 4 Mart’ta TerraCity teras katında kurulan stantlardan kayıt olabilecek. 5 Mart’ta ise TerraCity koşuculara verilecek makarna partisine ve çip, göğüs numarası ve çanta teslimlerine ev sahipliği yapacak.

 

Terracity’de Runtalya etkinlikleri 5 Mart’ta  çocukların spor aktivitelerine farkındalığını artırmak ve onları spora teşvik etmek amacıyla gerçekleşecek “Minik Adımlar” koşusuyla devam edecek. Saat 11.00’da başlayacak koşuda katılımcılar madalya ve hediye çekleriyle ödüllendirecek. 

 

Saat 12.00’da ise çok büyük ilgi gören Yüksek Topuk Koşusu yapılacak. Yüksek Topuk Koşusu’na 18 yaş ve üstü, topuklu ayakkabıyla koşabilen kadınlar katılabiliyor. Kadınların en az 7 cm yükseklikteki topuklu ayakkabılarla koştuğu yarış, eğlenceli görüntülere sahne olacak. Yarışta ilk üçe girenler sürpriz ödüllerin de sahibi olacak. 

 

Günün son yarışı ise 7-9 aylık bebekler 6 metrelik parkurda emekleyerek yarıştığı BabyRun olacak. Saat 14.00’te gerçekleşecek BabyRun’ın katılımcıları hediye çekleriyle ödüllendirilecek. Sadece emekleyen bebeklerin katılabileceği bu sevimli yarış, alışveriş merkezi içinde bebekler için hazırlanan özel alanda düzenlenecek. Minik Adımlar ve BabyRun’ın özel konuğu ise ünlü şarkıcı Barış Manço’nun oğlu, DJ ve şarkıcı Doğukan Manço olacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı