TEV İzmir Şubesinden 500 Öğrenciye Burs

Share

Türk Eğitim Vakfı (TEV) İzmir Şube Yürütme Kurulu tarafından, düzenlenen ‘Dayanışma Yemeği’ndeelde edilen gelir afetzede öğrencilere burs olacak.

TEV İzmir Şube Yürütme Kurulu, afetzede çocuklar ve gençlerin hayata yeniden tutunması amacıyla ‘Dayanışma Yemeği’ düzenledi. Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki gecede toplanan paralarla 11 ili etkileyen afette zarar görmüş 500 öğrenciye burs sağlanacak.  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, TEV İzmir Şube Başkanı Gülnur Soybayraktar, İzmir Şube Yürütme Kurulu üyeleri, bursiyerler ile İzmir iş dünyasından ve cemiyet hayatından çok sayıda davetli katıldı.

BAŞKAN SOYER’DEN TEV’E TEŞEKKÜR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Eğer canınız yanıyorsa yaşıyorsunuz ama eğer başkasının canının yanmasından sizin de canınız yanıyor ise insansınız. Umudumuz çok büyük ve geleceğin Türkiye’sinin çok daha adil, çok daha müreffeh çok daha özgür, çok daha demokratik bir ülke olacağını inanıyoruz. Türk Eğitim Vakfı’na çalışmalarından ötürü tebrik ederim. Başarılarının devamını dilerim” dedi.

TAŞKIN: “GENÇLERİMİZE DESTEK VERMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, “Bir etkinlikte sohbet ediyorduk. İnsanları “Nasılsınız?” dedim, “Memleket kadar iyiyiz” dediler. Hepimiz memleketimiz kadar iyiyiz, gençlerimiz kadar umut doluyuz ve gençlerimizle daha iyi olacağız. Gençlerimize destek vermeyi sizlerin destekleriyle sürdüreceğiz. TEV İzmir Yönetimini de düzenledikleri bu gece için tebrik ederim” diye konuştu.

GÖNLÜ GÜZEL İZMİRLİLER

TEV İzmir Şube Başkanı Gülnur Soybayraktar ise, “Eğer eğitimleri yarıda kalırsa hayalleri, umutları ve yaşam enerjileri yarıda kalmış olacak. Biz de bugün bu öğrencilerimizin umudu olmak, onlara yarınlarını verebilmek amacıyla siz değerli gönlü güzel İzmirlilerle bir aradayız” şeklinde konuştu.

YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ

TEV İzmir Şubesi Yürütme Kurulu Onursal Başkanı Berkay Eskinazi de, Bir ülkenin kalkınmasındaki en temel yolun eğitim olduğunu ve aynı acıları yeniden yaşamamanın tek yolunun ise bilim ve eğitimden geçtiğini vurguladı. Eskinazi, “Milletçe zor günler yaşıyoruz ama hep birlikte el ele yaralarımızı saracağız” ifadelerini kullandı.

TEV İzmir Şube Yürütme Kurulu’nun düzenlediği kampanyaya, çok sayıda hayırsever ve sponsor destek verdi. Gecede TEV Cumhuriyet Kız Öğrenci Yurdu’na bağışta bulunan Aysel Baysak’a teşekkür plaketi verildi. Etkinlikte, Türk Eğitim Vakfı İzmir Şube Başkanı Gülnur Soybayraktar için sürpriz doğum günü kutlaması gerçekleşti. Türk Eğitim Vakfı bursiyeri Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuarı öğrencisi Ayben Bağcı, kemanda Ziya Güçkan ve piyanoda Oğuzhan Taşoğlu eşliğinde müzik dinletisi gerçekleşti. TEV eğitim bursu yemeği kapanış konuşmasının ardından İzmir marşı ile son buldu.

Türkiye Ajans

[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir