TikTok Güvenli internet Günü’nü ‘Daha İyi Bir İnternet’ kampanyasıyla kutluyor

Dünyanın önde gelen kısa video platformu TikTok, kullanıcılarına güvenli ve pozitif bir uygulama deneyimi sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. TikTok; dünyada yaklaşık 170 ülkede önemli bir gün haline gelen Güvenli İnternet Günü'nü kutluyor. Bu amaçla 11 Şubat'ta #dahaiyibirinternet etiketiyle bir kampanya başlatarak, kullanıcılarını “Birlikte daha iyi bir internet mümkün” sloganıyla bir araya gelmeye teşvik ediyor. TikTok ayrıca kullanıcılara güvenli bir platform deneyimi için eğitici ve bilgilendirici bir video serisi başlatıyor.

TikTok, #dahaiyibirinternet etiketiyle başlatacağı kampanyada kullanıcıları siber zorbalık, dijital refah ve gizlilik gibi çevrimiçi güvenlik konularında düşüncelerini aktarmaya davet ediyor. Kullanıcılar şarkı söyleyerek, resim yaparak, dans ederek veya kısa bir konuşma yaparak daha güvenli internetin kendileri için ne anlama geldiğini ifade edebilir, popüler içerik üreticileri Tuğba Rones ve Tuğçe Demir gibi pozitif bir düet videosu da yapabilirler.

Çevrimiçi güvenlik ve gizlilik konusunda eğitici videolar

TikTok, #dahaiyibirinternet kampanyası haricinde kullanıcılara güvenli bir platformu teşvik etmek için faydalanabilecekleri noktalar, araçlar ve kaynaklar hakkında bilgilendirici bir video serisi başlatıyor. 

  • Platformda genel bir rehber niteliği taşıyan Topluluk Kurallarının uygulandığı TikTok’ta; topluluk kurallarını ihlal eden video, ses, görüntü ve metin dahil bütün içerikler kaldırılıyor ve bu durumun tekrarlanması halinde söz konusu hesaplar askıya alınıyor. Bir kullanıcının TikTok'un topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşününen kullanıcılar, ihlal edilen  kuralı seçerek hesabı bildirebiliyor.
  • Platform videoların altında görülmesi istenmeyen belirli kelimeler için yorumları otomatik olarak gizleyen bir yorum filtreleme özelliği de sunuyor. İstenmeyen kelimelerin filtrelenmesi için Gizlilik ayarlarının altındaki güvenlik bölümünde "yorum filtreleri" özelliğini seçmek gerekiyor.
  • Kullanıcılar; videolarının yorum, düet veya ekleme özelliklerini kapatmak veya değiştirmek istediklerinde bu değişiklikleri "Gizlilik Ayarları" üzerinden yapabiliyor.
  • Kullanıcılar hesaplarını daha da güvenli hale getirmek için hesaba tanınmayan bir cihazdan veya üçüncü bir uygulamadan oturum açıldığında bir doğrulama kodu gerektiren iki aşamalı doğrulama özelliğini kullanabilirler. 
  • Yalnızca 13 yaş ve üzeri kullanıcıların katılabildiği TikTok, ebeveynlere platformda gençleri desteklemeleri için anlamlı yollar geliştirmeyi hedefliyor. Platform içerisinde “Dijital Refah” seçeneğinde yer alan Ekran Süresi Yönetimi TikTok'ta ne kadar zaman geçirildiği konusunda daha fazla kontrol sağlıyor. Kısıtlı Mod özelliğiyle de tüm kullanıcılar için uygun olmayabilecek içerikler sınırlandırılıyor. 
  • Aile Eşleme Modu özelliği, ebeveynin TikTok hesabıyla etkinleştirildiğinde Keşfedilebilirlik, Beğenilen Videolar, Yorumlar, Doğrudan Mesajlar ve gençlerin hesabının başkalarına önerilip önerilmeyeceğinin yanı sıra Dijital Refah seçeneğinde bulunan Ekran Süresi Yönetimi,  Kısıtlı Mod özelliklerinde de değişiklik yapma imkanı sunar. 
  • TikTok, kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmak için platformunu düzenli olarak günceller. Kullanıcılar, hesabın güvenliğini daha da artırmak ve yeni özelliklerden yararlanmak için her hafta uygulama mağazasını ziyaret ederek TikTok'un en güncel sürümünü kullanıp kullanmadıklarını kontrol etmelidir.

TikTok, kullanıcılarının deneyimlerini yönetmelerine yardımcı olmak için araçlar ve kontroller oluşturmaya ve geliştirmeye odaklanıyor. TikTok geliştirdiği özelliklerin yanı sıra, düzenlediği kampanyalarla da herkesi çevrimiçi veya çevrimdışı davranışlarında dikkatli olmaya teşvik ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.