Turizm Yazılımının Lideri Hitit, TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nde yer aldı

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nde yüzde yüz Türk teknolojisinin, küresel seyahat endüstrisinin lider oyuncularından olma yolculuğunu anlattı

Havayolu ve seyahat endüstrisi için geliştirdiği yazılımlarla her yıl milyonlarca insanın seyahat etmesini sağlayan teknolojiyi üreten Hitit Bilgisayar Hizmetleri, turizm sektörünün bir araya geldiği TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nin oturum sponsorları arasında yer aldı.

Türkiye’nin havacılık teknolojileri alanındaki ilk ve tek ihracatçı firması olan Hitit, Antalya’da gerçekleştirilen TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nde seyahat sektörü aktörleri için ürettiği 100 yerli yazılım çözümleri ile turizm sektörünün geleceğine yön verecek gelişmeleri aktardı.

Hitit İş Geliştirme Direktörü Aras Kubilay, “Havayolu – CRS – Seyahat Acenta İlişkileri: Gücümüzü Birbirimizden Alıyoruz” başlıklı panelin panelistleri arasında yer aldı. Hava Yolu Bilet Satış ve IATA İhtisas Başkanı Numan Olcar’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde; Türk Hava Yolları Dağıtım Başkan Yardımcısı Ömer Bükel, Amadeus Türkiye Ofisi Genel Müdürü Eric Willems, Travelport Genel Müdürü İbrahim Köymen ve Hitit İş Geliştirme Direktörü Aras Kubilay, rezervasyon sistemlerini havayolu ve acenteler ekseninde ele aldı. Kubilay panelde, Hitit'in küresel tecrübelerinden yola çıkarak, pandemi sürecinin olumsuz etkilerinin azaltılması ve geleceğe yönelik yeni fırsatların en iyi şekilde değerlendirilebilmesi konularında teknolojinin rolü hakkında konuştu.

Panelin ardından; “Turizm’de Yeni Normal Gerçekten Yeni mi?” başlıklı bir sunum yapan Kubilay; pandemi sonrası dönemde hayatımıza giren yeni seyahat trendlerinin gelişiminden ve sektörü gelecekte neler beklediğinden bahsetti.

Kubilay yaptığı değerlendirmede “turizm sektörünün sağlıklı ve sürdürülebilir büyümesi için teknoloji ve yazılımın artık en önemli aktörler arasında görülmesi gerektiğini vurguladı. Kubilay, kullanılacak yazılım çözümleri ile artık kişiye özgü hizmetler ve akıllı süreçler kurgulamanın her zamankinden daha da kolay olduğuna ve dünyanın peşinden koştuğu büyük veriye sahip olarak rakiplerin birkaç adım önüne geçilebileceğine” dikkat çekti.

Türkiye’nin yerli havacılık yazılımını geliştiren ilk teknoloji şirketi olan Hitit, geliştirdiği yazılımların firmalara yarattığı faydanın  yüksek olmasına bağlı olarak,  uluslararası arenada da geniş bir hizmet ağına sahip. Bu alanda son olarak Dominik Cumhuriyeti’nden Ava Airways ile bir işbirliği anlaşması imzalayan Hitit anlaşma kapsamında 10 yıl boyunca Dominikli havayolu şirketinin bütün teknoloji süreçlerini yürütecek. Hitit, Dominik Cumhuriyeti’nin de eklemesiyle birlikte ihracat yaptığı ülke sayısını 35’e, havayolu partnerlerinin sayısını da 46’ya yükseltmiş oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 75 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir