Türk Toraks Derneği’nden Sağlıkta Şiddete Açıklaması

Türk Toraks Derneği tarafından yapılan açıklamada hekimlere yapılan şiddete tepki göstererek “Sağlıkta şiddet yasası ve caydırıcı yaptırımlar derhal uygulansın” dedi.

Türk Toraks Derneği hekimlere yapılan şiddete tepki çekerek” 14 Mart 2022 tarihinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi’nde görevli Acil Tıp Asistanı arkadaşımızın şiddete maruz kaldığını üzülerek öğrendik.Tıp Bayramını kutladığımız günde aldığımız bu haber sağlıkta şiddetin, hastanelerdeki güvenlik sorununun, olumsuz çalışma koşullarının hangi boyutlara ulaştığını göstermektedir. Her geçen gün artan şiddet haberleri hepimizi gelecek adına kaygılandırmaktadır. Mesleğin henüz başında,bir yandan eğitim alırken bir yandan hasta bakımı sağlayan asistan hekimler olarak heyecanımızı, umudumuzu kaybetmek istemiyoruz. Büyük özveri ile yaptığımız hekimlik mesleğini hevesle, tıpkı pandemi mücadelesinde en ön saflarda yer aldığımız gibi gururla yapabilmek istiyoruz” dedi.

Türk Toraks Derneği’nden Sağlıkta Şiddete Duyuru!

Hekimler Şifa Olmaya Çalıştıkları Hastaları Tarafından Şiddete Uğruyor!

Yaşamak, yaşatmak için somut adımların atılmasını istiyoruz diyen Türk Toraks Derneği, “ Şifa olmaya çalıştığı hastası tarafından şiddet gören hekimlerin değil; bilime, sanata yapılan katkıların, sağlıktaki yeniliklerin, bilimsel ve sosyal başarılara imza atan hekimlerin haberlerini almak istiyoruz. Yaşamak, güvenli ve insancıl koşullarda çalışabilmek, yaşatabilmek için somut adımların atılmasını istiyoruz. Bilimin ışığına șiddetin gölgesi düşmeden, güvenle ve huzurla çalışmak, yaşarken yaşatmak için tüm hekimleri, sağlık çalışanları birlikte hareket etmeye, hastalarımızı şiddetin karşısında bizlere destek olmaya çağırıyoruz” diyerek hastalardan destek istediler. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.