Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ankara’da Merkez Yürütme Kurulu Toplantısında basın açıklamasında bulundu.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti olarak demokratik olmayan hiçbir hareketin içerisinde yer almayacaklarını söyledi. Sarıgül, “15 Temmuz bu ülkenin alnına sürülmüş kara bir lekedir” dedi.
 
Partisinin urucular Kurulu toplantısı öncesi basin toplantısı düzenleyen Mustafa Sarıgül, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü öncesi önemli mesajlar verdi. Sarıgül, “ TDP olarak 15 Temmuz’un gerçekleşmesine sebep olmuş her türlü işbirlikçi yapıyı sonuna kadar kınıyoruz, lanetliyoruz. 15 Temmuz darbe girişimin 5. Yılında.  TDP olarak Cumhuriyet meşalesinin, demokratik sistemin gölgesinde sonsuza kadar yanacağını, parti olarak demokratik olmayan hiçbir hareketin içerisinde olmayacağımızı herkesin bilmesini isteriz. Ancak bu vesileyle şunu da ifade etmek isterim ki, sadece 15 Temmuz darbe girişimi değil, 28 Şubat’ta tankları yürütenler ile topluma darbe çağrısında bulunan, darbe çığırtkanlığı yapanlardan da hesap sorulmalıdır. 28 Şubat’ta gazetelere manşet manşet darbeyi çağrıştıran manşetleri atanlar mutlaka bunun hesabını vermelidir” dedi.
Türkiye Değişim partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, TDP’nin barışın, hukukun, üretimin, çevrenin, adaletin ve kültün partisi olduğuna dikkat çekti, “önceliğimiz insan hakları, özgürlük, adalet ve demokrasidir” diye konuştu. Sarıgül şöyle devam etti:
 
“ Türkiye Değişim Partimizin en büyük gücü açıklıktır, demokrasidir. Bizler asla kapalı kapılar ardında gizli pazarlıklar yürüten ve karanlık yollardan yürüyen bir parti olmayacağız.  Bizim kapımız camdan, kalbimizse candandır. B ukapıdan bakan hem bizi hem de kalbimizin zenginliğini görür. Biz cumhuriyetin aydınlık youndan yürüyecek, memleketin temiz suyundan içecek, her bir vatandaşımıza hesap verme zorunluluğunu kendimizde göreceğiz. TDP vatandaşımızın toprağına taşına sahip çıkmaya, yurttaşlarımızın sofralarına bereket katmaya geldi.”
 
Mustafa Sarıgül, geçen hafta sonu gerçekleştirdikleri İstanbul Kongresinin, Ankara’daki büyük kurultayın provası olduğunu belirtti. “İstanbul’dan iktidara mesajımızı, bizi hasretle bekleyenlere de selamımızı gönderdik. Haksızlıkları ve adaletsizlikleri anlattık, büyük bir değişim hamlesi başlattık” dedi. Sarıgül şunları söyledi:
 
“PAZAR GÜNÜ İSTANBUL’DA; COŞKUYU GÖRDÜM HEYECANI GÖRDÜM İSTİKRARI GÖRDÜM. ÖZGÜVENİ GÖRDÜM,FEDAKARLIĞI GÖRDÜM,  DEĞİŞİMİN IŞIĞINI GÖRDÜM. BU İKTİDAR ARTIK TOPLUMDAKİ BEKLENTİYİ KARŞILAYAMIYOR, DAR GELİRLİ VATANDAŞIN HAYATI, GÜN GEÇTİKÇE DAHA DA ZORLAŞIYOR İKTİDAR
SUNİ GÜNDEMLERLE MİLLETİ OYALIYOR. İKTİDARA EKONOMİYİ KONUŞALIM DİYORUZ, SES YOK! GELİN, EĞİTİMİ KONUŞALIM DİYORUZ,SES YOK GELİN, TARIMI KONUŞALIM DİYORUZ, SES YOK! TDP İKTİDARA GELDİĞİNDE, TÜM PARTİLERDEN FARKI OLACAK. O FARK DEĞİŞİMİN FARKIDIR. ÇÜNKÜ; BİZ  MİLLETİMİZİN SESİYİZ,  TDP OLARAK GERÇEKLERİ KONUŞMAK İÇİN MEYDANLARDAYIZ. ÇÜNKÜ BİZİM TEK GERÇEĞİMİZ YURTTAŞLARIMIZDIR. TDP DOSTTUR, KARDEŞTİR, ARKADAŞTIR, İNSANDIR, SÖZÜNÜN ERİDİR, ALIN TERİDİR, ÜLKEMİZİN   NEFERİDİR! BU BÜYÜK YOLCULUKTA KURUCU ARKADAŞLARIMLA VE TEŞKİLATLARIMIZLA  GURUR  DUYUYORUM. SİZLER DEĞİŞİMİN ÖNCÜLERİSİNİZ. BU BÜYÜK MÜCADELE İÇİN DAVA ADAMLIĞINIZI KUTLUYORUM.  YILLARDIR ARKAMIZDA SAYISIZ ESERLER BIRAKTIK. ARTIK DEĞİŞİMİN ZAMANI GELDİ! TÜRKİYE’NİN KALBİ YENİDEN ATACAK, IŞIKLARI YENİDEN YANACAK, GÜNEŞ YENİDEN DOĞACAK GÜN HİÇ BATMAYACAK… GEÇEN HAFTA KASTAMONU’DA GÖNÜLLERİ  BİRLEŞTİRDİK, MANİSA’DA MADENCİLERİMİZİ ANDIK, KIRILAN KALPLERİ ONARDIK. İSTANBUL’DA DEĞİŞİM RÜZGARINI BAŞLATTIK, BÜYÜK  KURULTAY İÇİN ADIM ATTIK. DAĞLARA TAŞLARA DEĞİŞİM YAZDIK. SAĞ ELİMİZLE SOL ELİMİZİ BİRLEŞTİRDİK,
TRAKYA’MIZLA ANADOLU’MUZU BULUŞTURDUK. Bu kalbin tek sahibi Türkiye’dir

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 26 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir