Share

Türkiye’de üretilen realme C21Y inceleme!

realme, dünyanın TÜV Rheinland Yüksek Güvenilirlik Sertifikasına sahip akıllı telefonu olan realme C21Y modelini SDN ofisinde inceledik.

realme C21Y inceleme!

Dilerseniz sözü fazla uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

SDNShiftdelete.net

realme C21Y satın almak için: https://bit.ly/3HkjY1J

Unisoc T610 işlemcisiyle segmentine göre iddialı performans sunan realme C21Y, 1.8GHz’e ulaşan bir octa-core 12nm işlemciye sahip. Performans vadeden CPU, iki yüksek performanslı 1.8 GHz A75 ve altı enerji tasarruflu 1.8GHz A55’ten oluşuyor.

Akıllı telefonda GPU tarafında ise 614.4MHz’e ulaşabilen enerji tasarruflu Mali G52 bulunuyor. Performans anlamında Snapdragon 662’ye benzer sonuçlar veren C21Y 198,521 Antutu Skoru iddialı sonuçlar ortaya koyuyor.

realme C21Y’nin kamera özellikleri ile fiyat performans odaklı bir güç vadediyor. 13 MP birincil kamerası 4 kata kadar yakınlaştırma sunan akıllı telefon, PDAF otomatik odaklama özelliğini destekliyor.

Böylelikle fotoğraflar sadece gün ışığında net olmakla kalmayıp ışığın az olduğu ve karanlık ortamlarda da aydınlık sonuçlar veriyor. Aynı zamanda Chroma Boost özelliğine sahip kamera, piksel düzeyinde eşleştirme algoritmasıyla parlaklık ve renk iyileştirmesi sunuyor. Böylece daha iyi bir dinamik aralık, ekran kontrastı ve canlı renkler ortaya çıkıyor.

Ek olarak telefonun selfie kamerası ise trendleri belirleyen fotoğraflar için tasarlanan Yapay Zekalı güzellik modu, HDR modu, portre modu ve Filtre modunu destekliyor.

realme C21Y, yüzde 89.5’e varan ekran-gövde oranıyla 6.5” HD+ mini çentikli tam ekrana sahip. 20:9 incelik oranıyla, elde tutması kolay olan akıllı telefonda sosyal medyada gezinirken daha fazla içerik görebileceksiniz. realme C21Y parmak iziyle saniyeler içinde ultra hızlı kilit açma özelliğinin yanı sıra kilidin tek bir tıklama veya bakış ile kolayca açıldığı yüz tanıma özelliğini de destekliyor.

C21Y bir çift SIM yuvası ve 256GB’a kadar artırılabilen özel bir SD kart yuvasıyla birlikte üç kart yuvasına ve iki renk seçeneğine sahip. Tasarımı göz doldurmakla beraber aynı zamanda parmak izine karşı dayanıklıdır ve çizilmelere, soyulmalara karşı etkin dayanıklılık gösteriyor.

Haber Kaynağına Git

You may also like...