Türkiye’nin En Büyük Online Sağlık ve Teknoloji Zirvesi Medcon Başladı

Share

MEDCON 2022 “SAĞLIĞA SES VER, HAYATIN RİTMİNİ TUT!” TEMASIYLA 11 – 13 MART TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞECEK

 

Sağlık ve teknoloji alanında Türkiye’nin en büyük buluşmalarından biri olan MEDCON Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirvesi, bugün başlıyor. 11 – 13 Mart tarihleri arasında sektörün tüm paydaşlarını online olarak bir araya getirecek, Ankara Üniversitesi çatısı altında T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başta olmak üzere kamu ve idari kuruluşlarca desteklenerek her yıl; sağlık, bilim ve teknoloji olgularını en kapsamlı şekilde birleştiren ve sektörlerin geleceğine ışık tutan zirvede bu yıl, “Sağlığa Ses Ver, Hayatın Ritmini Tut!” temasıyla, pandemi sonrasında dönüşen dünyada sağlık, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere, sağlık çalışanlarının kahramanlıklarına, sektörün yaşamsal önemine ve gelecek vizyonuna dikkat çekilmesi hedefleniyor.

 

En Büyük Sektör-Öğrenci Buluşması

 

Türkiye’nin dört bir yanından kamu ve özel sektör kurumlarının, sağlık sektörü profesyonellerinin, uzman doktorların, akademisyenlerin ve sektörün geleceğine yön verecek üniversite öğrencilerinin bir araya geldiği MEDCON, tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemi koşullarına hızlıca uyum sağlayarak 2021 yılında online platform üzerinden faaliyet göstermiş ve 10.000+ kişilik bir katılımla sonuçlanmıştır. Etkinliğin gerçekleşeceği Deal Room etkinlik platformu 2021 verilerine göre Orta Doğu’nun en büyük online sektör-öğrenci buluşması niteliği taşıyan zirvede öğrenciler, sponsor kurumların bünyelerindeki staj olanaklarını öğrenebilecek ve başvuruda bulunabilecek. 2017’de bir öğrenci etkinliği olarak hayata geçirilen MEDCON, online çağın getirilerini de kullanarak geçtiğimiz yıl itibariyle sektör paydaşlarının aktif olarak bir araya geldiği bir platform haline geldi. Etkinlik boyunca kayıtların devam edeceği bu online ve ücretsiz etkinliğin kayıt rakamları 20.000’e ulaştı.

 

Sanal Kongre Alanı ve Bire Bir Görüşmelerle Fark Yaratan Etkinlik

 

Eş zamanlı olarak planlanan etkinlik bileşenleri arasında Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirve Oturumları, MEDCON Stage Canlı Yayınları, MEDCON EXPO+ Dijital Fuar Alanı, MEDCON Meet-Up ve MEDCON INNOVATION konseptleri yer alıyor. Etkinlik hem sektörler arası görüşmeleri hem de öğrenci-sektör buluşmalarını desteklemek adına Deal Room altyapısını kullanarak tüm katılımcı, konuşmacı ve sponsorları online platform üzerinde buluşturacak. Zirve oturumları hem sistem üzerindeki canlı yayından hem de Youtube üzerinden takip edilebilirken katılımcılar, birbirleri ve sektör liderleri ile toplantı talebinde bulunarak iş birliği geliştirebilecek.

 

Sağlık Sektörüne Yön Veren Kurumlar ve Profesyoneller Zirvede Yer Alacak!

 

Abbott ana sponsorluğu ve Dräger, Roche, GE Healthcare, Siemens Healthineers, Janssen, Boston Scientific, Philips, Stryker gibi global liderlerin yanı sıra yerelden globale uzanan Medispo, Nüve gibi lider kurumların sponsorluğunda gerçekleşecek MEDCON Zirvesi, kamu ve özel sektör kurumları tarafından yılın en kapsamlı öğrenci etkinliği olarak destekleniyor. MEDCON Zirvesi’nde bu yıl da Türkiye’nin sağlık ve teknoloji alanına yön veren kurumların yöneticileri ve profesyonelleri konuşmacı olarak yer alacak.

 

Bu Yılın Mottosu “Sağlığa Ses Ver, Hayatın Ritmini Tut!”

 

Sektörün en büyük sektör-akademi buluşması MEDCON, pandemi sonrasında dönüşen dünyada sağlık, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere, sağlık çalışanlarının kahramanlıklarına, sektörün yaşamsal önemine ve gelecek vizyonuna dikkat çekmek adına 2022 temasını “Sağlığa Ses Ver, Hayatın Ritmini Tut!” olarak belirledi.

 

Siemens Healthineers’ın Motto Sponsoru olarak konumlandığı etkinlikte bu yıl gerçekleşecek oturum ve forumlarda ortaya konulan fikir ve vizyonun bir toplamı olarak “Geleceğin Dünyası’nda Sağlık, Bilim ve Teknoloji” başlıklı bir “Sağlık 360” raporu hazırlayacak olan MEDCON Organizasyon ve İletişim Komitesi, bu çalışma aracılığıyla geleceğin sağlık ve bilim insanları olacak üniversite öğrencilerine bir vizyon oluşturma hedefinde. Etkinliğin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında zirve ile eş zamanlı yürütülen çalışmalara dair rapor, sagligasesver.com üzerinden yayınlanacak. Ayrıca basılı bir dergi formatında da literatüre kazandırılacak. Dijital bir kalp atışı ile görselleştirilen bu vizyon, geleceğin dünyasının sağlık, bilim ve teknoloji perspektifi ile gelişeceğini ve dönüşeceğini vurguluyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir