TurkNet Hız Testlerinde Yine Zirvede!

Share

Kotasız ve taahhütsüz olarak abonelerine 1000 Mbps’e kadar maksimum hızda interneti ayda 139,90 TL’lik tek fiyatla sunan TurkNet, 2020 yılında olduğu gibi 2021’de de zirveyi korudu. Speedtest ve nPerf’e göre Türkiye’nin hız performans birincisi TurkNet’in sunduğu yüksek hızlı internet hizmeti, dünya standartlarında bir deneyim vadediyor. 

 

Son yıllarda, internet kullanıcılarının düşmeyen ve kopmayan yüksek hızlara ihtiyacı daha da öncelikli hale geldi. Ödedikleri paranın karşılığını en iyi biçimde almak isteyen tüketiciler için hizmetlerini kolay anlaşılır biçimde şekillendiren TurkNet’te karmaşık tarifeler ve paketler yok. Kendi altyapısında 1000 Mbps’e kadar maksimum hızda interneti kotasız, sınırsız ve taahhütsüz olarak kullanıcılara sunan TurkNet, herkes için internet bağlantısını sorun olmaktan tamamen çıkarıyor.

 

Bağımsız kuruluşlara göre Türkiye'nin hız performans birincisi TurkNet!

Farklı bağımsız kuruluşların yaptığı çalışmalara göre Türkiye’de hız konusunda birinci ve en kaliteli internet bağlantısını TurkNet’lilerkullanıyor. Dünyanın en yaygın kullanılan iki hız testi platform olan nPerf ve Speedtest’in yayımladığı raporlara göre TurkNet, Türkiye’nin hız birincisi oldu.

İnternet hız testi platformu nPerf’ün 2021 yılı sabit genişbant internet raporuna göre tüm alt kategori değerlendirmelerinde yılın hız birincisi TurkNet oldu. 1 Ocak 2021 ile 31 Aralık 2021 arasında kullanıcıların yaptığı hız testi sonuçlarına göre TurkNet ortalama 45.13 Mb/s ile download (indirme) hızlarında açık ara lider oldu. TurkNet, 14.88 Mb/s ile upload (yükleme) hızlarında ve 24.31 ms ile gecikme sürelerinde de ilk sırada yer aldı.

Aynı anda birçok cihazla internete bağlanma, canlı video yayını yapma, online oyun oynama, 4K çözünürlüğünde film izleme gibi yüksek bağlantı kapasitesi gerektiren kullanımlarda TurkNet’in 1000 Mbps’e varan hizmeti fark yaratıyor.

Bağımsız hız testi platformu Speedtest’in, Speedtest Intelligence verilerine göre de 2021 yılının 4. çeyreğinde Türkiye’nin en hızlı internetini TurkNet sundu.

Speedtest, yüksek hızların önemli olduğunu ancak iyi bir deneyim için bağlantının da tutarlı olması gerektiğini belirtiyor. Bu noktada ortaya çıkan Tutarlılık Puanı, internet servis sağlayıcıların Speedtest.net’in kriterlerine ne kadar uyum gösterdiğini ortaya koyuyor. Burada da TurkNet’in rakiplerinden açık bir farkla önde olduğu görülüyor. 

 

2021'de Steam ve Netflix'e en hızlı TurkNet'liler bağlandı.

Dünyadaki en büyük internet trafiğini elinde tutan Google, Facebook, Netflix ve Steam gibi devlerle yaptığı “peering” anlaşmaları sayesinde, TurkNet’liler ana internet trafiğine girmeden popüler internet servislerine hızlıca erişebiliyor. 

Korona dönemiyle birlikte evde daha fazla zaman geçiren kullanıcılar için dijital dizi-film platformlarının önemi daha da arttı. Yerli platformlarla birlikte Netflix ve Amazon Prime gibi iki dev marka da Türkiye’deki izleyicilere 4K çözünürlüğünde çarpıcı içerikler sunuyor. Tüm bu içerikleri Ultra HD kalitesinde izlemek için kullanıcıların iyi bir bağlantı hizmetine sahip olması gerekiyor.

2021 yılında Türkiye’den Netflix’e en hızlı bağlanan kullanıcılar TurkNet’liler oldu.. Aynı zamanda popüler oyun platformu Steam’e de en hızlı bağlanan kullanıcılar yine TurkNet’liler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir