Turkpidya, 2021’de 57 milyon TL’yi aşan ticari hacim yarattı

Pandeminin markaların pazarlama faaliyetlerinde yarattığı dönüşüm rüzgarına dijital ansiklopediler de katıldı. Türkiye’deki öncü girişimler, yarattıkları yeni modelle ekonomiye 57 milyon TL’yi aşan katma değer sunuyor. Çoklu dil özelliğiyle dünyadan milyonlarca kullanıcıyı tek adreste buluşturan yerel girişimlerin, kamu desteğiyle ekosistemdeki yerini genişletmesi bekleniyor.

Pandemide popülerliği artan dijital ansiklopediler, markalar için dijital pazarlama enstrümanına dönüştü. Kültür-sanattan ekonomiye, sağlıktan teknoloji ve turizme kadar çok sayıda alanda danışma ve bilgi edinme merkezine dönüşen dijital ansiklopediler, markaların tanıtım ve reklam faaliyetlerine de yeni bir boyut getirdi. Dijital ansiklopediler, dünyadaki farklı kültür ve uygarlıkların tanıtılması açısından büyük bir işleve sahip olduğunu belirten Pidya Group Kurucusu Abdullah Habib, “Türkiye’ye dair bilgi ve değerleri tüm dünyaya tanıtmak amacıyla kurduğumuz Turkpidya ile bu amacın ötesine geçerek 2021 yılında Türkiye ekonomisinde 57 milyon TL’yi aşan bir katma değer sağladık.15 dilde milyonlarca kelimeyi 175 ülkeden 2 milyondan fazla insanla buluştururken, on binlerce markanın ticari faaliyetlerine kaynaklık ediyoruz” dedi.

Markaların ticaret hacmini artırıyor

Turkpidya’nın bilgi havuzunda gündelik hayatın ihtiyaçlarını karşılayan makalelere de yer verdiklerini belirten Abdullah Habib, “Makalelerimizle çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Türkiye’nin kültürel değerlerini tanıtırken markalar için yeni ekonomik fırsatlar da yaratıyoruz. Kullanıcıları sanat, kültür ve tarihin iç içe geçtiği bir zaman yolculuğuna çıkarırken, geliştirdiğimiz modelle günün ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Örneğin 15 dil seçeneğiyle yurt dışında olup Türkiye’den alışveriş yapmak isteyenleri ya da Türkiye ile ticaret yapmak isteyenleri, beklentilerini karşılayacak doğru markalarla buluşturuyoruz. Kullanıcılar, aradıkları ürünleri makalelerimiz arasında sorgulatıyor, yönlendirmelerimizle alışverişlerini tamamlıyor. Geliştirdiğimiz bu modelle 1 yılda dünyanın pek çok ülkesinden farklı markaların e-ticaret sitelerine 150 bin civarında yönlendirmede bulunduk. Her yönlendirme, markaların ticaret hacmine söz konusu ürün fiyatı kadar bir hacim getiriyor. Markaların dünyada bilinirliğini artırarak global adımlarını hızlandırıyoruz” diye ifade etti.

Kamu kurumlarına destek çağrısı

Turkpidya ile Türkiye’ye sadece ekonomik değil kültürel bir yatırım gerçekleştirdiklerini söyleyen Abdullah Habib, “Türk asıllı bir Mısırlı olarak atalarıma ev sahipliği yapan Türkiye’ye duyduğum sevda, Turkpidya’nın altyapsını oluşturdu. Dünya kamuoyunda giderek kalıplaşmaya başlayan Türkiye’ye ilişkin yanlış bilgi ve değerledirmeleri, kanıta dayalı bilgilerle ortadan kaldırmayı hedefledik.Yatırımımızın hem ekonomik hem de kültürel yansımaları bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Platformumuzun daha ileri seviyelere ulaştırılması noktasında kamu kurumlarının desteğini çok kıymetli buluyoruz. Kamu desteğiyle ekonomiye ve Türk markalarına sağladığımız katma değeri daha da yukarılara taşıyabileceğimize inanıyoruz” dedi.

Bilginin geleceğini şekillendiriyor

Pidya Group olarak dijital teknolojinin gücüyle bilginin geleceğini şekillendirdiklerini kaydeden Abdullah Habib, grubun bünyesinde yer alan platformlar hakkında şu değerlendirmede bulundu: “Türkiye’nin ilk dijital ansiklopedisi Turkpidya’nın yanı sıra, grubumuzun bünyesinde yer alan diğer platfomlarımızla bilgi odaklı farklı ihtiyaçlara cevap veriyoruz. Therapidya sağlık ansiklopedimizde yayınladığımız makalelerle, kullanıcıları doğruluğu ispatlanmış, kanıta dayalı bilgilerle buluşturuyoruz. Shoponlina ile dünyanın farklı noktalarındaki alışveriş olanaklarını bir araya getiriyoruz. Guidepidya’da dünyanın pek çok noktasındaki şehirlerin haritalarını sunuyoruz. Yapay zeka teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz Wordpidya ise tercüme sorununu ortadan kaldırarak her dilde yazmayı kolaylaştırıyor.” 


Etiketler: 28 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir