ÜNLÜ & Co’nun toplam kapsamlı geliri yüzde 213 arttı net karı 79,6 milyon TL’ye ulaştı

Share

Türkiye finans piyasalarının öncü kuruluşu ÜNLÜ & Co 2021 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. 2021 yılında bir önceki yıla göre toplam kapsamlı gelirlerini yüzde 213 artışla 114,5 milyon TL’ye çıkaran ÜNLÜ & Co, net karını da yaklaşık yüzde 30 artışla 79,6 milyon TL’ye yükseltti.

 

Pandeminin etkilerinin yavaş yavaş atlatılmaya başlandığı 2021 yılında güçlü bir büyüme yakaladıklarını vurgulayan ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “Bu güçlü büyüme rakamları, yıl boyunca gerçekleştirmiş olduğumuz başarılı çalışmaların tescili oldu” dedi.

 

Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu ÜNLÜ Yatırım Holding (ÜNLÜ & Co), güçlü bir büyüme gösterdiği 2021 yılına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. 2021 yılında bir önceki yıla göre toplam kapsamlı gelirlerini yüzde 213 artışla 114,5 milyon TL’ye çıkaran ÜNLÜ & Co, net karını da yaklaşık yüzde 30 artışla 79,6 milyon TL’ye yükseltti.

 

25 yılı aşkın süredir yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi alanlarında yürüttüğü faaliyetleriyle sektörünün öncü kuruluşlarından olan ÜNLÜ & Co, 2021 yılında aktif büyüklüğünü bir önceki yıla göre yüzde 56’lık artışla 603 milyon TL’den 939 milyon TL’ye çıkardı. Özkaynakları yüzde 148 artışla 607 milyon TL’ye ulaşan ÜNLÜ & Co’nun faiz ve amortisman öncesi karı da 95,6 milyon TL olarak gerçekleşti.  

 

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede “Pandeminin etkilerinin yavaş yavaş atlatılmaya başlandığı 2021 yılında güçlü bir büyüme yakaladık. Bu güçlü büyüme rakamları, yıl boyunca gerçekleştirmiş olduğumuz başarılı çalışmaların tescili oldu. En önemli hedefimiz köklü, sağlam ve uluslararası piyasalarda adından söz ettiren, yüz yıl sonra da varlığını sürdürecek bir yatırım bankacılığı grubu olmak. Bu hedefe ilerlerken ortaya koymuş olduğumuz güçlü finansal sonuçlar bizler için son derece motive edici” dedi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye Ajans

[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir