Üst düzey web kamerası Elgato Facecam inceleme!

Share

Hepinizin bildiği üzere küçük büyük yayıncılar için olmazsa olmaz aksesuar web kamerası. Yayın esnasında web kamerası çok önem teşkil etmiyormuş gibi görünse de, yayının seyir keyfini artırmak için kameranın özellikleri önem teşkil ediyor.

Elgato Facecam’i satın almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Elbette piyasada pek çok kamera çeşidi bulunuyor. Geniş fiyat skalasına sahip bu ürünler, aynı zamanda farklı teknolojik özelliklere de sahip. Farklı tarz ve modeldeki kameraların en önemli özelliği hiç şüphesiz kameralarda kullanılan lens.


Elgato, DSLR’a meydan okuyan yeni kamerasını tanıttı

Elgato, DSLR’a meydan okuyan yeni kamerasını tanıttı

Elgato, görüntü kalitesiyle DSLR kameralara meydan okuyan yeni kamerasını tanıttı. Yayıncıların yeni gözdesi olabilir.

Facecam, profesyonel optiği sayesinde üst düzey görüntü sunuyor

Lensin yanı sıra kameranın hızı ve soğutucu gibi özellikleri de önem teşkil ediyor. Bu noktada ise Elgato’nun yeni web kamerası Facecam, bir yayıncının ihtiyacı olan özellikleri tek bir kamerada sunuyor. Premium malzemelerden üretilen Elgato Facecam son teknoloji görüntü sensörüne sahip profesyonel kalitede bir lens ile geliyor.

Yeni nesil teknolojik özelliklere sahip lensi sayesinde çarpıcı görüntüde sıkıştırılmamış video çıkışı sağlayan yüksek hızlı devre kullanımı sağlayan Facecam, yerleşik belleğe de sahip. İçerisinde yer alan yerleşik bellek sayesinde kamera ayarlarınızı hafızanıza yazan Facecam, profesyonel optik ile harika bir görüntü deneyimi vaat ediyor.

Bu özelliklerinin yanı sıra profesyonel kamera teknolojisini tak ve çalıştır rahatlığıyla pratik bir şekilde sunan Elgato Facecam, seki elementten oluşan Elgato Prime Lens’e sahip. f/2.4 diyafram açıklığı ve 24 mm odak uzaklığı ile ideal bir görüntü deneyimi sunan Facecam, görüntü ve çevre keskinliğini en üst düzeye çıkarıyor.

İç mekan kullanımı için Sony Starvis CMOS sensör kullanan web kamerası, olağanüstü ayrıntı ve minimum gürültü yakalamayı vaat ediyor. Güçlü görüntü özelliğini özel soğutucusu sayesinde 7/24 serin tutan Facecam, gelişmiş görüntü motoruna ve akıllı çalışan ultra hızlı bir işlemciye sahip.

DSLR kameralardaki gibi deklanşör hızını ve poz telafisini profesyonel gibi ayarlamanıza olanak sağlayan Facecam, milisaniye başına milyonlarca hesaplama yapabiliyor. Yüksek hızlı aktarım için USB 3.0 arabirimini kullanan web kamerası, videoyu en düşük gecikmeyle aktarıyor.

Elgato Facecam’i satın almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Camera Hub uygulaması sayesinde mükemmel çekimi ayarlamanızı kolaylaştıran Facecam, tüm ayarları otomatik yapabilmesinin yanı sıra dizüstü bilgisayardan masaüstüne sorunsuz geçiş yapabiliyor. Ek olarak Elgato Facecam’in 82 derece görüş alanına sahip olduğunu belirtelim.

Yeni nesil donanım özellikleri ile birlikte dinamik görüntü işleme sunan Facecam, ISP teknolojisi ile birlikte vurguları geliştirirken gölgeleri otomatik olarak düzeltebiliyor. Bu sayede renkler canlı ve doğal görünüyor. 1080p 60fps görüntü deneyimi sunan Elgato Facecam, bir web kamerası için performanslı bir kullanım sunuyor.

Elgato Facecam’i satın almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Haber Kaynağına Git

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir