Share

Van da önce Nişan, sonra film

Van da önce Nişan, sonra film

Vanlı işadamı, film yapımcısı ve yönetmen Hamit Şahin, Gürpınar ilçesinde nişanlandı. Nişana renkli simalar katıldı. Şahin, yakın zamanda da Van’da bir sinema filmi çekeceğini duyurdu.

Türkiye nin değişik bölgelerinde sosyal içerikli ,toplumsal sorunları masaya yatıran filmler çeken Vanlı işadamı, film yapımcısı ve yönetmen Hamit Şahin Gürpınar ilçesinde nişanlandı.
Geleneksel kültür motiflerinin, yerel müzikler ve kostümlerin yer aldığı nişan törenine birbirinden ünlü simalarda katıldı.
Ünlü manken, oyuncu Tuba Ünsal ile birlikte Hababam Sınıfı oyuncuları Tuncay Akça, Ahmet Arman ve Teoman Ayık ile Yeşilçam a Gönül Verenler Derneği Başkanı İsmail Ölçermen de nişan töreninde hazır bulundular ve bölge halkı ile birlikte halay çektiler. Hababam Sınıfı oyuncuları yaptıkları gösteri ile ilgi odağı olurken, nişan törenine katılanlar Tuba Ünsal a da yoğun ilgi gösterip bol bol fotoğraf çektirdiler.
Vanlı işadamı , film yapımcısı ve yönetmen Hamit Şahin, ” Gürpınar ilçesinde yaptığımız nişan törenime katılan değerli dostlarım beni hem çok duygulandırdı hemde çok mutlu etti. Onlar benim değerli dostlarım, daha önce filmlerimde birlikte çalıştık. Türkiye’nin değişik bölgelerinde film çalışmalarım oldu. Doğup büyüdüğüm memleketim Van dada yakın zamanda bir film çalışmamız olacak. Bu alandaki çalışmamız son aşamaya geldi. Ekim ayı sonu motor demeyi planlıyoruz. Filmde Van kültürü, doğası ,yaşam şekli bir bütün olarak yer alacak . ” dedi.
Nisan töreninden sonra filme başlayacak olan Şahin, nişan ve düğünlerde aşırı takı takılmasına da sıcak bakmadığını ifade ederek, insanı değerlerin daha önemli olduğuna dikkat çekti. Şahin, aşırıya kaçan takı törenlerinin medyada da yer almasıyla bölge üzerinde olumsuz düşüncelere de neden olduğunun altını çizdi.
Haber:Zeki Demir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir