Share

Vct 1. Aşama – Challengers Emea 4. Hafta: Türkiye’nin En İyilerinin Kapışması

Hüzünlerle ve iddialı ajan seçimleriyle öne çıkan 2. haftanın ardından Avrupa'nın önde gelen takımları geleceğin dünyasına klas bir şekilde dönüş yaptı. Takımlar, Challengers EMEA puan tablolarının zirvesine yerleşebilmek için kıyasıya bir mücadeleye girişti.

 

Bu hafta yalnızca üç eşleşmeye şahit olsak da bütün seriler boyunca izleyiciler heyecan dolu dakikalar yaşadı. G2 Esports ezeli rakibi Acend'e kafa tutarken, temsilcilerimizden BBL ve SuperMassive Blaze, Split ve Icebox'ta birbirlerine zor dakikalar yaşattı.

VCT 1. Aşama Challengers EMEA 4. haftanın özeti şu şekilde:

 

A Grubu: Team Liquid'in net egemenliği

4. haftada A Grubu'nda tek bir maç oynandı: LDN UTD – Team Liquid. Dom ‘soulcas’ Sulcas'ın ellerinde Neon çok iyi bir iş çıkardı ancak seriye asıl damga vuran isim Adil ‘ScreaM’ Benrlitom idi. VALORANT ikonu, rakip takımı yok etti ve İngiliz devi LDN UTD 2 – 0 mağlup oldu.

A Grubu

FunPlus Phoenix 2-0

Team Liquid 2-1

Gambit Esports 1-1

Natus Vincere 1-1

LDN UTD 1-2

BIG 0-2

 

B Grubu: Acend’in dönüşü

B Grubu'nun namağlup ekibi Guild Esports'a kaybetmesine rağmen Acend'in rekabetten kopmaya niyeti yok ve puan tablosunun zirvesini yeniden ele geçirme fırsatı kolluyor. Acend, G2 Esports'u zorlansa da 2 – 1 alt etmeyi başardı. 2021 VCT şampiyonunu zafere taşıyan isimse Mehmet Yağız ‘cNed’ İpek idi.

Hafta sonuna damga vuran bölge Türkiye oldu. BBL ve SuperMassive Blaze muazzam seriler ortaya koydular. BBL bireysel özelliklerini çok iyi kullandığı Skye ve Breach gibi ajanlarla galibiyete ulaştı, temsilcilerimiz unutulmayacak bir hafta sonuna imza attı.

B Grubu

Fnatic 2-0

Guild Esports 2-0

Acend 2-1

G2 Esports 1-2

BBL Esports 1-2

SuperMassive Blaze 0-3

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı