Share

Verileri anlamanız Yapay Zeka ile Kolaylaşacak!

Artan veri hacimleri ile gelişen algoritmaları sayesinde Yapay Zeka, insan benzeri görevleri yerine getiren yapay bir sistemdir. Mevcut verilerdeki parametrelere dayalı olarak tahminlerde bulunur. Bu doğrultuda aksiyon alır ve yaptığı yanlışları analiz ederek daha tecrübeli hale gelir. Yeni bilgileri son derece hızlı ve doğru bir şekilde işler. 

 

Yapay Zeka, aynı zamanda halihazırda kullanılan ürünlere zeka ekler. Tekrarlayan öğrenme yapısı ile mevcut algoritmasını geliştirirken verilerin en iyi ve en doğru şekilde algılanması sağlar. Aşamalı öğrenme yolu ile verilerin programlanmasını sağlar ve verilerin analizi kolaylaşır. Verileri anlamanın kolaylaşması işinizde sizi daima öne taşır.

 

Yapay Zeka ile Güvenlik Kontrolü Mümkün

Tüm iş alanlarında dönüşüm sağlayan yapay zeka, her alanda olduğu gibi işlevselliği desteklemek adına güvenliği de AI tabanlı yeni sistemlere bırakıyor. 

 

Yapay zeka destekli kamera, sensör ve kontrol paneli cihazlarından oluşan sistemler sayesinde yüzlerce görüntü aynı anda tespit edip, değerlendirip oluşabilecek kaza risklerinin önüne geçerek önlem almayı sağlıyor. Böylelikle kurulan yapay zeka destekli kamera ve kontrol sistemleri sayesinde fabrikalar, benzin istasyonları ve inşaat sahaları vb alanlarda can ve mal güvenliği korunmuş oluyor.

 

Yapay zeka ile iş kazalarının önüne geçin

İş kazalarının 41’i üretim ve fabrika alanlarında gerçekleşmekte. İncelemelere göre en büyük ihmal emniyetsiz hareketler ve dikkatsiz çalışmadan kaynaklanıyor. İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresi (OSHA), şirketler daha katı politikalar uygularsa iş kazalarının yaklaşık 70'inin önlenebileceğini belirtiyor. 

 

Küçük ve büyük farketmeksizin tüm işletmeler için yazılımı ulaşılabilir kılmak istediklerini dile getiren Dijital Gen Kurucusu Sercan Kasım, ”Kurulduğumuz günden bu yana yapay zeka teknolojisinden faydalanabileceğimiz projeler üzerine derinlemesine çalışıyoruz. Farkındalığı yüksek kurumların bu konudaki çalışmalarımıza destekleri büyük. Bizim için zor olan, sınırlı kaynakları bulunan kuruluşların yapay zeka projelerimize bakış açısını değiştirmek.” dedi. 

 

“Geliştirdiğimiz projeler insan güvenliği için”

Çalışmalarını yürüttükleri Yapay Zeka projelerinde insan sağlığı ve güvenliğine odaklandıklarını dile getiren Kasım, ”Duman algılama, ateş algılama, şüpheli davranış algılaması, kaybedilen eşya denetimi gibi hizmetler veren Dijital Gen, oluşabilecek iş kazalarının ve ihmallerin önüne geçerek iş güvenliği ve marka güvenilirliğinde sizi hedefe ulaştırmayı amaçlıyoruz” diyor.

 

Yapay zeka destekli kamera sistemleri ile istenmeyen kazalara engel olun ve güvenliği sağlayın. Kameranızdaki yapay zeka ile kontrol sizde!

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı