Share

Yenilenen 3. nesil Nissan Qashqai incelemesi! Özellikleri ve fiyatı

İlk olarak 2007 yılında piyasaya sürülen ve ardından C SUV segmentinin en çok satan modellerinden biri haline gelen Nissan Qashqai, 3. nesli ile ülkemizde satışa sunuldu. 

Shiftdelete.net ailesi olarak aracı ilk olarak lansmanın yapıldığı yer Alaçatı’da ardından da İstanbul’da deneyimleme şansı bulduk. Araçla geçirdiğim birkaç günün ardından yeni Qasqhai’nin özelliklerini ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Şimdiden iyi seyirler dileriz.


Nissan, içten yanmalı motorlara elveda diyor!

Nissan, içten yanmalı motorlara elveda diyor!

Otomobil pazarının en büyük isimlerinden biri olan Nissan, elektrikli otomobillere geçişle ilgili radikal bir karara aldı.

Yeni nesil Nissan Qashqai, daha dinamik ve çevre dostu bir sürüş deneyimi sunuyor

Yeni nesil Qashqai’nin en dikkat çeken özelliğinin kaputun altında yattığını söyleyebilirim. Zira yeni model, 1,3 litrelik benzinli ve 12V’luk hafif hibrit bir motora sahip. Bu hafif hibrit dediğimiz motor, benzinli motora kalkışlarda ve hızlanmalarda destek vererek hem alt devirlerdeki hantallığı ortadan kaldırıyor, hem de yakıt ve emisyon tasarrufu sağlıyor. 

SDNShiftdelete.net

Tasarım tarafına baktığımız zaman yeni nesil Qashqai’nin baştan aşağı yenilendiğini söylemek yanlış olur, çünkü yeni model, bir önceki kardeşiyle birlikte epey benzerliik taşıyor. Tabii arabada imza niteliğinde değişiklikler yapılmamış da değil. Örneğin X-Trail ile birlikte tanıdığımız V şeklindeki vizör, yeni nesil Qashqai’de de artık yer alıyor ve ayrıca eski tasarımın aksine kaputun dışına doğru taşan far grubu, arabaya son derece dinamik bir hava katıyor. 

Nissan Qashqai

Nissan, 3. nesil ile birlikte Qashqai’nin multimedya ekranını değiştirmiş durumda. Design ve üst donanım paketlerinde sunulan 8 inç boyutundaki dokunmatik multimedya ekranına, 12,3 inçlik gösterge paneli eşlik ediyor ve bu da yeni Qasqhai’nin kokpit kısmını epey kullanışlı kılıyor. 

Gelelim yeni Qashqai’nin fiyatlarına. Fiyat listesine baktığımız zaman, manuel şanzımanlı Tekna donanım paketine sahip aracın 626 bin TL’den başladığını görüyoruz. En üst seviyelerde ise 4×4 Platinum Premium donanımlı Qashqai, 842 bin TL’lik bir fiyat ile karşımıza çıkıyor.

Yeni nesil Qashqai hakkında sizlerin de düşüncelerini ve inceleme videomuzu nasıl bulduğunuzu merak ediyoruz. Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşmayı unutmayın.

Haber Kaynağına Git

You may also like...