ZEYBEK: “KİRA ÖDER GİBİ, ELEKTRİK FATURASI”

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Antalya’da vatandaşlara gelen yüksek elektrik faturalarına ilişkin konuştu.
KİRA ÖDER GİBİ, ELEKTRİK FATURASI
EPDK’nın 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacağını açıkladığı elektrikte kademeli fiyat tarifesi ile 150 kilovatsaate kadar ve üstü kullanımlarında artan yeni fiyat uygulaması sonucu yılın ilk zamlı faturaları vatandaşlara gelmeye başladı.
CHP Antalya Milletvekili Zeybek, son zamların Ocak ayındaki elektrik faturalarına yansıması üzerine vatandaşların isyan ettiğini vurguladı. Zeybek yaptığı açıklamada şunları ifade etti;
“ Antalya’da 2021’nin son ayı Aralık’ta 300-400 TL fatura ödeyen vatandaşlarımızın evlerine 1000-1500 TL fatura gelmeye başladı. Vatandaşlarımız kira öder gibi elektrik faturası ödüyor. Enflasyon karşısında maaşları eriyen vatandaşımız, kira, elektrik ve diğer faturalara çalışıyor. Antalya’da iklim nedeniyle çoğu vatandaşımız elektrikli ısıtıcılar kullanmaktadır ama gelen zamlarla bu yöntemden uzaklaşan vatandaşlarımız yine yüksek faturalar ile karşılaşıyor. Enerji şirketlerini zengin eden, vatandaşını fakirleştiren bir iktidar halktan bu kadar uzak olabilir. AKP iktidarının ekonomi yönetimi zam ve geçim sıkıntısıdır.”
HESAPSIZ ÖZELLEŞTİRMENİN CEZASINI VATANDAŞ ÇEKİYOR
“AKP’nin hesapsız, kitapsız özelleştirme sevdası bugün gelinen noktadır. Enerji dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesi, üretimin plansız ve dışa bağımlı olması ve sonucunda artan faturalar ile cezalandırılan vatandaş olmuştur. Elektrik faturası yüksek gelen bir vatandaşımız şunları söylemektedir; “Aldığım maaş gıda fiyatlarına gelen zamla eridi, üzerine artan kiralar, tam bu kadarda olmaz dedik ama elektrik faturası ile şunu gördük 2022 yılında bize reva görülen hayat mum ışığı, gaz lambası. Esnaf değilim dükkân işletmiyorum, fabrikam yok ama eve gelen faturaya göre benim ya dükkânım ya da fabrikam var.” diyor. Uzmanlar gelen yüksek faturaların yarısının Aralık ayı zamsız, Ocak ayı kısmının ise zamlı olduğunu belirtiyor ve asıl yüksek faturaların Şubat ayında evlere geleceğini belirtiyor, vatandaşından her fırsatta IBAN vererek para isteyen AKP, bu sefer tam tersini yaparak yandaşlara aktardığı uçsuz bucaksız devlet bütçesi ve kredileri vatandaşa aktarmalıdır. Vatandaş faturalara çalışmak zorunda değil, onları bu ekonomik sömürüye mahkûm eden AKP iktidarı ve küçük ortağından, ilk seçimde kurtaracağız.”


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz İçeriklerle ilgili Kanun ve Hukuka aykırılık içeriğin şağlayıcısı veya bültenin sahibini bağlar. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir