Share

Zyxel NWA50AX ile bayiler, müşterilere uygun fiyatlı ve kolay bir WiFi 6 geçiş sunabilecek

  • Profesyonel özellikler içeren WiFi 6 access point
  • Önceki Wawe 2 standardına göre yüzde 25'e kadar daha yüksek aktarım hızları
  • Yerel kullanıcı arayüzü veya Nebula bulut yönetim platformu aracılığıyla kolay yapılandırma

Lider güvenli iş ve ev ağı çözümleri sağlayıcısı Zyxel Networks, uygun maliyetle WiFi 6'ya geçiş yapmak isteyen küçük işletmeler, küçük ofisler ve ev ofisler için NWA50AX WiFi 6 access point‘ini tanıttı.

 

Küçük şirketler ve özellikle ev ofis kullanıcıları genellikle kendi altyapılarıyla ayrıntılı bir şekilde ilgilenmek ve karmaşık ortamlar oluşturmak için yeterli zamandan yoksundur. Tüm ağı yeniden kurmak zorunda kalmadan en son WiFi standardıyla kablosuz ağlarının hızını artırma zorluğuyla karşı karşıyalar. Zyxel'den NWA50AX ile iş ortakları küçük ölçekli işletmeleri modern ve kolay kurulan bir çözümle destekleme fırsatına kavuşuyorlar.

 

Gelişmiş özellikler içeren uygun fiyatlı NWA50AX access point; hem 2,4 GHz, hem de 5 GHz'i destekliyor ve her iki frekansta da WiFi 6'nın (IEEE 802.11ax) tüm avantajlarını sağlıyor. Tıkanıklık sırasında veya kapsama alanındaki başka kablosuz ağların bulunduğu ortamlarda bile yüksek hızlar, kablosuz ağ üzerinde genişletilmiş menzil ve daha fazla IoT kapasitesi bu avantajlardan bazıları. Cihaz, önceki kablosuz standartlarına göre yüzde 25'e kadar daha yüksek hız sunan güçlü bir çift bantlı 2×2 WiFi 6 radyo modülüne sahip.

 

İş Ortakları için kolay ve konumdan bağımsız kurulum ve yapılandırma

Access point‘ler, otellerde, kafelerde, ev ofislerde veya mağazalarda hızlı ve kolay bir şekilde kurularak ve yapılandırılabiliyor. Yerel kullanıcı arayüzü ve Nebula bulut yönetim platformu aracılığıyla yönetimi destekliyor ve yalnızca birkaç tıklamayla yapılandırmak mümkün oluyor. Böylece misafir ve çalışan ağları çok daha kolay bir şekilde kurulabiliyor.

 

Ayrıca Smart Mesh sayesinde tek tek tıklama ile access pointler arasında otomatik olarak dinamik kablosuz bağlantılar oluşturup bir ağı genişletmek mümkün. Ürünün kurulumuyla ilgili Türkçe videodan da bilgi almak mümkün.   

 

Ev ofis ve küçük ofis kullanıcıları için kapsamlı işlevler

En son WPA3 kişisel standardını destekleyen NWA50AX, bu sayede karmaşık yapılandırmalara gerek kalmadan kablosuz ağın daha güçlü şifreleme ile korunmasına yardımcı oluyor.

Konu hakkında açıklama yapan Zyxel Türkiye Kanal Satış Müdürü Ömer Faruk Erünsal, şunları söyledi: NWA50AX ile piyasada ender rastlanan gelişmiş bir WiFi-6 erişimi sunuyoruz. Zira bu fiyat aralığında hem 2,4 hem de 5 GHz bantlarında yeni standardı destekleyen sadece birkaç access pointten biri. Bu, küçük işletmelerin ve ev kullanıcılarının yeni ve çok daha hızlı WiFi 6 ağ standardına kolayca geçiş yapmalarına ve hızlandırılmış ve güvenli süreçlerin avantajlarından yararlanmalarına olanak tanıyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı