112 Ekibine Saldırı !

İzmir’in Bornova ilçesinde vakaya giden 112 sağlık ekibi, hasta yakınları tarafından saldırıya uğradı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Emekçileri Sendikası, Pandemi sürecinin yönetilmesi sağlık alanındaki sağlık alanındaki şiddet olaylarını da artırdı. Son bir hafta içerisinde İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil servisine başvuran bir bıçaklama vakasında hastaya tedavi sunmaya çalışan hekim arkadaşımız hasta tarafından saldırıya uğradı. Makasla saldıran hasta, hekim arkadaşımızı yumruklayarak şiddet uyguladı. Bu şiddet vakasının ise en acı yanı, saldırı esnasında olay mahalline gelen güvenlik güçlerinin saldırıya
uğrayan sağlık emekçilerini koruyamaması ve güvenliğini sağlayamamasıdır. Saldırı sırasında
neredeyse seyirci kalmasıdır. Karabağlar ASM’ye aşı olmaya gelen hasta hekimin aşı ekibinin biraz sonra kendisiyle ilgileneceğini ve aşılamanın yapılacağını belirtmesine rağmen aşısını yaptıran vatandaş aşı olduktan sonra tartıştığı hekimin odasına giderek odayı altüst etmiştir.
Şiddet ortamında daha fazla canımızı feda etmemek için daha etkin bir Sağlıkta Şiddet
Yasasına ihtiyacımız olduğu, ciddiyetten uzak kanunların bu şiddeti önlemediği, tam tersine şiddet uygulayanları cesaretlendirdiği aşikârdır. Var olan yasa taleplerimizi karşılamamaktadır. Şiddete maruz kalan tüm sağlık emekçilerinin can güvenliğini korumak amacıyla oluşturulacak yasanın tarafı olduğumuzu ve yasa hazırlanırken taleplerimizin dikkate alınması gerektiğini açıkça belirtiyoruz. Pandemi sürecinde sağlık emekçilerine yönelik daha da artan, yoğunlaşan, kanıksanan ve meşrulaştırılan fiziksel, sözel ve psikolojik şiddete karşı en gür sesimizle karşı çıkıyoruz. Siyasi iktidarı bu durumu görmezden gelen politikalardan vazgeçip sağlık emekçilerinin talepleri doğrultusunda bir Sağlıkta Şiddet Yasası çıkarmaya davet ediyoruz”


Etiketler: 13 okunma

Kaynak: Urfa Yaşam


Etiketler: 18 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir