31 Yıl Sonra Tıp Bayramı’nda İlk Ameliyat

Share

Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Prof. Dr. Asaf Ataseven Hastanesi, yapımına başlanmasından tam 31 yıl sonra 14 Mart Tıp Bayramı’nda ilk ameliyatını gerçekleştiriyor.

 

31 Yıl Sonra Tıp Bayramı’nda İlk Ameliyat. Yapımı sırasında yaşanan deprem sonrası uygulanan güçlendirme çalışmalarıyla, dünyada 827 sismik izolatör kullanılarak güçlendirilen en büyük sağlık tesisi olan hastane, deprem anında bile hizmet verme özelliğine sahip. Marmara Üniversitesi Prof. Dr. Asaf Ataseven Hastanesi; İkisi transplantasyon salonu ve beşi acil operasyon salonu olmak üzere toplamda 28 üst düzey ameliyathane salonuna ev sahipliği yapıyor. Hastane uzun süren inşaat çalışmaları sonrasında ilk olarak 2020 yılında pandemi hastanesi olarak çalışmalarına başlanmıştı.

31 yıllık uzun bir bekleyişin ardından hastanedeki ilk ameliyat 14 Mart 2022 günü M.Ü. Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi ve ameliyathanelerin yapım sürecinde Başhekim Yardımcılığı görevinde de bulunan Prof. Dr. Ender Dulundu ile Cerrahi Bilimler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cumhur Yeğen tarafından yapıldı. (BSHA- Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

31 Yıl Sonra Tıp Bayramı’nda İlk Ameliyat

Türkiye Ajans

[email protected]

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir