Eğitim 

Ataması Yapılmayan Öğretmen Eylemi

Türk Eğitim-Sen, ataması yapılmayan öğretmenlerin eylemine destek verdi. Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen ataması yapılmayan öğretmenler, Ulus Atatürk Heykeli önünde Şubat’ta 20 bin atamaya ilave 40 bin atama daha yapılmasını talep etti.

Ataması yapılmayan öğretmenlerin eylemine Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Genel Merkez Yöneticileri katıldı. Eylemde; ellerinde “Ücretmen Değil, Öğretmen”, “Elbet Bir Gün Kavuşacağız Çocuklar, Bu Böyle Yarım Kalmayacak”, “Halimizi Victor Hugo Görse Sefilleri Tekrar Yazardı”, “Haydi Öğretmenler Okula”, “Öğretmen Burada Ek 40 Bin Atama Nerede?”, “Bir Sınıf Dolusu Hayalimiz Var, Ek 40 Bin Atama İstiyoruz”, “Gelecek Nesil Öğretmenlerin Eseridir” şeklinde pankartlar taşıyan ataması yapılmayan öğretmenler; “Başöğretmen İzinde, Kulağımız Sizlerle”, “Öğretmene Nisan’da 40 Bin Atama”, “Mutlu Öğretmen, Güçlü Türkiye” şeklinde sloganlar attı. Eylemde bir konuşma yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Şubat ayında 20 bin atama yapılacağını hatırlatarak; 81 bin ücretli öğretmen çalıştırıldığını, norm kadro ihtiyacının 150 bine ulaştığını, atama bekleyen öğretmen sayısının 700 bin olduğunu belirterek, 20 bin atamanın yeterli olmadığını söyledi.

60 BİN ATAMA 60 BİN AİLE DEMEKTİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Gençlerimizin evlilik yaşı giderek yukarı doğru çıkıyor. Genç yaşta maalesef evlenmiyorlar, kızlar da erkekler de. Böyle bir şey olur mu” şeklindeki sözlerini de hatırlatan Geylan, “Sayın Cumhurbaşkanının sözlerine katılmamak elbette mümkün değil. Ama şunu da görmek gerekir: İşsiz olan, eşsiz de kalır” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunan Geylan, “Şubat’taki öğretmen atama sayısını artırarak 60 bin gencimizin daha evlenmesine vesile olun! 60 bin atama 60 bin aile demektir” diye konuştu. (BSHA)

Türkiye Ajans

Benzer Haberler

Leave a Comment