Avrupa’nın Üç Büyük Şehri Hakkında Bilinmeyenleri Öğrenmeye Hazır Olun

Share

BAFTA ödüllü oyuncu Joanna Lumley’nin Avrupa'nın büyüleyici şehirlerini ziyaret ettiği “Joanna Lumley ile Dünyanın Büyük Şehirleri” (Joanna Lumley’s Great Cities of the World) adlı yeni BBC belgeselinin ilk bölümü 27 Nisan Çarşamba günü saat 23:00’da Digiturk, Tivibu ve KabloTV platformlarında yer alan BBC Earth ekranlarında olacak.

 

Ünlü İngiliz komedisi Absolutely Fabulous’ın Patsy’si Joanna Lumley, yeni BBC belgeselinde seyirciyi keyifli bir Avrupa yolculuğuna davet ediyor. Lumley, üç bölümden oluşan belgeselde, kendine has dokularıyla Avrupa’nın simgeleri haline gelen Paris, Roma ve Berlin’i keşfe çıkıyor. Ziyaretleri sırasında Eyfel Kulesi, Kolezyum gibi ikonik yapıların ötesine geçerek sokak sokak keşifler yapan ünlü oyuncu, yerel halkın renkli karakterleriyle tanışıyor ve ünlü şehirler hakkında bilinmeyenleri öğreniyor. 

 

Paris ziyareti sırasında dünyaca ünlü kabare Moulin Rouge’un sahne arkasına giderek dansçılarla bir araya gelen Joanna Lumley, Roma’da bir pizza atölyesine katılıyor. Berlin’de tamamı kadınlardan oluşan The Curves adlı motosiklet kulübüyle birlikte şehri keşfeden ünlü oyuncu,  İkinci Dünya Savaşı sırasında gerçekleşen soykırımdan kurtulan 100 yaşındaki Margot Friedländer ile de tanışıyor. 

 

Yapımla ilgili açıklama yapan Joanna Lumley, “Belgeselin bu üç büyük şehri daha önce ziyaret etmemiş izleyiciler için unutulmaz bir başlangıç olacağına inanıyorum. Daha önce bu şehirlerde bulunmuş izleyiciler ise ziyaretleri sırasında deneyimlemedikleri heyecan verici bir yolculuk yaşayacak” diyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir