Bilim İnsanlarından Korkutan Koronavirüs Açıklaması!

Koronavirüsün başlamasının ardından bilim insanları tarafından yapılan araştırmada; virüsün yarasadan insanlara sıçradığı belirlenmişti. Tüm dünyayı etkisi altına alan virüs salgını sonrası bilim insanları yarasadan veya başka bir hayvandan başka bir koronavirüsün tekrar saldıracağından endişe ederek, araştırmalarına devam ettiler ve korutucu sonuçlarla karşılaştılar.

“KORONAVİRÜS SÜNYASINDA YAŞIYORUZ”
Sidney Üniversitesi’nden virolog Edward Holmes , “Kemirgenlerle koronavirüs ayaklarımızın altında, yarasalarla başımızın üstünde. Bir tür koronavirüs dünyasında yaşıyoruz” dedi. Bulguları geçen hafta çevrimiçi olarak bildiren Holmes ve ekibi, yarasaların, COVID-19 veya SARS-CoV-2’ye neden olan virüsle yakından ilişkili dört ve SARS-CoV ile yakından ilişkili üç virüs dahil olmak üzere 24 yeni koronavirüs barındırdığını açıkladı.

“BİR ÇOK HAYVAN VİRÜS TAŞIYOR”
Virüsün sadece yarasalarda değil, köpekler, kediler, kuşlar, tavuklar, domuzlar ve kemirgenler de dahil olmak üzere birçok hayvan türünde taşındığını aktaran Holmes, “Bir sonraki koronavirüs salgını hemen köşede olabilir. Koronavirüs pandemileri yüz yılda bir olay değil.” Bir sonraki her an gelebilir. 50 yıl içinde veya 10 yıl içinde gelebilir. Ya da gelecek yıl olabilir” ifadelerine yer verdi. (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir