Burcu Nergiz, ATP Yatırımcı İlişkileri Müdürü Görevine Getirildi

Türkiye yazılım sektöründe küresel piyasalara çözümler sağlayan ve 4 Haziran 2021 tarihinde hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan ATP’de, yatırımcı ilişkileri ve sermaye piyasası uzmanı Burcu Nergiz ATP Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak göreve başladı.

 

Burcu Nergiz’in Yatırımcı İlişkileri Müdürü atamasını değerlendiren ATP Genel Müdürü, Ümit Cinali, “Halka arz süreçlerinin tümünde bulunmuş ve Türkiye’nin ileri gelen kurumlarında yatırımcı ilişkileri görevini üstlenmiş bir yeteneğin şirketimize katılmasından mutluyuz. Burcu Nergiz’in katkılarıyla yatırımcılarımıza mümkün olan en iyi hizmeti sunacağımızdan eminim.”   

 

Borsa İstanbul ve SPK’da staj yapan Nergiz, Wall Street Institute’de Planlama Asistanı olarak iş hayatına atıldı. 2011’de Interlab’de Finansal Raporlama bölümüne katılan Nergiz, 2013’te Çuhadaroğlu   şirketine katıldı. 2018 yılına kadar Finansman, Kurumsal Risk Yönetimi ve Yatırımcı İlişkileri Uzmanı olarak şirketin halka arz sürecinde bulundu. Nergiz, 2018-2020 arasında Çuhadaroğlu Kurumsal Risk Yönetimi ve Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi görevini üstlendi. 2020’de Eczacıbaşı Topluluğu’na Sermaye Piyasası Sorumlu Uzmanı olarak katılan Nergiz, Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş.’de ve Eis Eczacıbaşı İlaç Sınai & Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yatırımcı İlişkileri Yöneticiliği görevlerini de üstlenmiştir. 

Finans, muhasebe ve yatırımcı ilişkileri üzerinde sertifikalara sahip olan Burcu Nergiz, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ruhsatı, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı,  Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansı ve Kredi Derecelendirme Lisansı sahibidir. İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümü mezunu Burcu Nergiz, Bilgi Üniversitesi’nde Muhasebe ve Denetim dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

 

ATP Hakkında

1997 yılında kurulan ATP, şirketlerin kritik işlemlerine kurumsal yazılım ve altyapı çözümleri sağlayan bir teknoloji şirketidir. Ata Holding bünyesinde yer alan ve halka açık bir şirket olan ATP’nin, Tradesoft, Zenia ve ATP Digital markaları farklı sektörlere hizmet vermektedir. Tradesoft, sermaye piyasaları ve finans sektörü için kapsamlı yazılım platformları geliştirmektedir; Borsa İstanbul işlem hacminin rakip sistemler arasındaki en büyük payına sahiptir. Zenia’nın hızlı servis restoran zincirlerine özel Hero yazılımları, küresel markalarda 2.600’den fazla restoranda kullanılmaktadır. ATP Digital, ürünleri ve yazılım hizmetleri ile orta ve büyük ölçekte şirketlerin dijital dönüşüm projelerini desteklemektedir. Türkiye, Çin ve EMEA Bölgesinde 450’nin üzerinde müşterisi bulunan ATP, 2020 senesinde TS China şirketinin 51’ini satın alarak Çin ve Asya Pasifik pazarlarına  adım atmıştır. ArGe yatırımları ve hizmet verdiği sektörlerde yenilikleriyle öne çıkan ATP ArGe Merkezi, yürüttüğü yapay zeka, büyük veri, makine öğrenimi ve derin öğrenme çalışmaları ile kurumların değişim risklerini yönetmelerine ve fırsatlara dönüştürmelerine destek olmaktadır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 15 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir