“Bürokrasi Sahaya Kulak Vermeli”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, bürokrasinin sahanın sesine kulak vermesi gerektiğini belirterek, “Siyasi iktidar kadar bürokraside de istikrarı sağlamamız gerekiyor. Sürekli değişen bürokrasi ile sorunların çözümü mümkün değil. Sahaya kulak verecek, sorunları çözüme kavuşturacak bürokratik düzenin hayata geçirilmesi gerekiyor” dedi.

Sağlık-Sen Amasya, Çorum ve Tokat Şubelerinin beraber düzenlediği İl Divan toplantısı Yozgat’ta yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda teşkilat mensuplarının sorunlarını dinleyen Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş yaptığı konuşmada, sağlık çalışanlarının birçok sorunu olduğunu belirterek, “Sözleşmeli personel uygulamasından istihdam yetersizliğine, döner sermaye adaletsizliğinden icap nöbeti ücretlerinin verilmemesine kadar önemli sorunlar çözüm bekliyor. Bu sorunlar çalışanları gerçek manada mağdur ediyor. Biz yetkililere her fırsatta bu sorunların oluşturduğu mağduriyeti anlatıyoruz. Ama karşımızda sahanın sorunlarından habersiz ve ilgisiz bürokrasi ile karşılaşıyoruz. Sorunların çözümü sürekli el değiştiren bürokrasiyle olmaz. Eğer çözüm istiyorsak kalıcı bürokrasiyi sağlamamız gerek” dedi.

NASIL SAVUNULACAĞINI HERKESE GÖSTERDİK
Sağlık-Sen’in kuruluşunun 25’inci yılı olduğunu hatırlatan Durmuş, çeyrek asırlık bir davanın omuzlarında olduğunu belirtti. Durmuş devamında şunları kaydetti: “Mehmet Akif İnan ağabey ve bir avuç arkadaşının Anadolu topraklarına saçtığı tohumlar bugün Memur-Sen’i Türkiye’nin en büyük sendikası ve sivil toplum kuruluşu haline getirdi. Hak mücadelesinin nasıl yapılacağını, kendi değerlerimizle emeğin nasıl savunulacağını herkese gösterdik. Kendi medeniyet değerlerimizle yaptığımız sendikal mücadeleyle kazanımların adresi olduk. Emeği, hakkı ve adaleti savunurken dünya üzerinde yaşanan zulümlere de tepkisiz kalamazdık, kalmadık. İşte bizim davamızın temelleri bunlar üzerine kuruludur” (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

Türkiye Ajans

Benzer Haberler

Leave a Comment