Etkili bir detoks programı için 6 ipucu

Share

Uzun süredir yükselişte olan sağlıklı ve zinde yaşam trendi, pandemiyle birlikte daha da hız kazandı. Bir yılı aşkın süredir yaşanan yorgunluklar, daha sağlıklı yaşam arayışlarını tetikledi. Bu arayışlarda ilk sırada yer alan detoks konusunda TheLifeCo Wellbeing Program Koordinatörü Mirey Yuhay, herkese uygun tek bir program olmadığı uyarısını yaparak etkili detoks için 6 ipucu verdi.

Euromonitor tarafından 2019 yılında yayınlanan Uluslararası Mega Trendler Raporu’nda, dünyayı etkileyen mega trendlerin ilk sırasında “wellness” yani sağlıklı yaşam geliyor. Aynı raporda turizm ve seyahat trendlerini etkileyecek en önemli 4 faktörden biri de sağlıklı yaşam olarak gösteriliyor. Bir yılı aşkın süredir yaşanan pandemi koşullarının yarattığı bedensel, zihinsel ve ruhsal yorgunluk, sağlıklı yaşam trendinin daha da yükselmesine sebep oluyor. McKinsey tarafından 6 ülkede yapılan güncel bir araştırmaya göre, her 10 kişiden 8’i sağlıklı yaşamın önemli olduğunu düşünürken, 4’ü de en öncelikli gündemi olduğunu belirtiyor. Farklı ülkelerden katılımcılar, sağlıklı yaşamı son 2-3 yılda eskisine oranla 2 kat daha fazla önceliklendirdiklerini söylüyor. 

Sağlıklı yaşam deyince akla detoks geliyor

Detoks, sağlıklı yaşam arayışlarında ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle Covid-19’a karşı bağışıklıklarını güçlendirmek isteyenler, detoksu tercih ediyor. TheLifeCo Wellbeing Program Koordinatörü Mirey Yuhay, herkese uygun tek bir detoks programı olmadığı uyarısını yapıyor ve doğru bir tercih yapmanın ipuçları veriyor:

Etkili bir detoksun uzman desteğiyle yapılması gerektiğini unutmayın.
Kişiselleştirilmiş bir detoks uygulamasını tercih edin. 
Hedefinize göre etkisi ve zorluk seviyesi farklılaşan bir yol izleyin.
Size uygun bir beslenme programı uygulayın.
Detoksunuzu tatilde yapmak istiyorsanız, güvenilir ve tavsiye edilen bir işletme seçin.
Pandemi sonrasında daha da fazla ihtiyaç haline gelen “dijital detoksu” da programınıza eklemeyi unutmayın. Araştırmalar her 100 kişiden yalnızca üçünün cep telefonu olmadan tatil yapabildiğini gösteriyor.

Bütünsel bir detoks programı

Mirey Yuhay, “TheLifeCo Wellbeing’in Bodrum, Antalya ve Phuket’teki merkezlerinde ağırladığımız konuklarımızın ihtiyaçlarına uygun sekiz beslenme programı sunuyoruz. Doktor ve diyetisyen konsültasyonlarının sonrasında, daha hızlı ve etkili sonuç almak için bütünsel bir program uyguluyoruz. Kişiye özel ek terapilerin yanı sıra, yoga, meditasyon, doğa yürüyüşü gibi aktiviteler ve infrared sauna, tuz odası, ozon sauna gibi destekleyici terapiler sunuyoruz” dedi. 

Ünlülerin detoks sırları

TheLifeCo Wellbeing’in “Güvenli Turizm Sertifikası”na sahip olduğunu belirten Yuhay, yüksek güvenlik tedbirlerini harfiyen uygulayan işletmelere verilen bu belgeyi korumak için, hijyen ve sosyal mesafe kurallarını tavizsiz bir yaklaşımla uyguladıklarını sözlerine ekledi. 16 yılda 35 bin misafirin sağlıklı yaşam yolculuğuna eşlik ettiklerini aktaran Yuhay, “Hande Doğandemir, Pınar Deniz, Kıvanç Tatlıtuğ, Çağatay Ulusoy gibi Türkiye’den ünlü isimlerin yanı sıra, Avrupa’dan siyaset, moda ve iş dünyasının önde gelen isimleri, bedensel ve zihinsel arınma ve yenilenme ihtiyaçlarını karşılamak için TheLifeCo Wellbeing’i tercih etti. Siz de ünlülerin detoks sırlarını uygulayarak kendinizi yenileyebilirsiniz” dedi.

You may also like...