Fisun Peynircioğlu’ndan Cumhuriyet ve Atatürk haftası sergi etkinliği

Share

29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Istanbul Green Park ‘ta Keyifli Sahne de mükemmel bir sergi etkinliği gerçekleşti.

Galeri Mavist in Sahibi Sevinç Lüleci ve sergi nin Ķüratörlüğünü yapan Fisun Peynircioğlu mükemmel bir sergi organizasyonuna Ev sahipliği yaptılar.

Sergide eserler Göz kamaştırdı.
Bedri Rahmi Eyüpoğlu nun kalamış baskı eseri ,ünlü dekan ve profesör hocaların yanı sıra Balmumu üzerinde Turkiyede tek olan Abdullah Tezemir ve Atatürk resimlerinin dehası olan Rüzgâr Fidan Hocanın 140×80 ebadındaki Atatürk resmî çok büyük dikkat çekti. AYRICA dünyada tek olan Sultan IV.Murat zamanındaki ünlü hattatlardan Celaeedin Rumi nin birebir kayin Ağacı üzerine ışlenen Sanatci İsmail BOZBEY tarafindan yapilan 115×85 e el takımı ve yongaçlar ile yapilan Ahsap Oyma tablosu buyuk ilgi gördü.

Ünlü Profesör ve dekanların tabloları da olan

Prof.Melihat Tüzün
Prof.Zuhal Arda
Prof.Julianna Illes Majör
Prof.Tolga Akalın
Prof.Ismet Çavuşoglu
Prof.Arif Ziya Tunç

Listede en önemli üniversitelerin akademisyenleri
Ve Genç kuşak ressamlarının temsilcilerinden oluşan farklı anlayışlardan ve kendine özgü tarzlarıyla oluşan sergi
15Kasim Green Park Keyifli Sahne de sanatseverlerle açık.

Inanılmaz güzel bir organizasyon Gerçekleştiren Modalist ve Sanatçı Sevinç Lüleci. Yazar,Ķürator Kültür ve sanat Egitimeni ,Sanatcı Fisun Peynircioğlu.
Gecenin sonunda Istanbul Sanat Grubundan Cumhuriyet Bayramının en başarılı ve en iyi sergisi olarak Seçildiği için iki sanatçıya başarılarından dolayi plaket verilerek.Geceyi sonlandırdılar.Sergi Atatürk haftası dahil 20 gün boyunca açık kalarak bütün Sanatseverlerin ziyaretine bekliyor.

Ayrıca iki sanatçı Yakın zamanda Istanbul Tv camiasında Vizyon Sanat adlı açık oturum tarzında bir sanat programına başlayacaklardır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir