Gaziantepli çocukların okula dönüş hediyesi: Umut Parkı

SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, Cemer Kent Ekipmanları’nın desteği ile Umut Parklarının üçüncüsünü, Gaziantep’in Kozdere İlkokulu’nda açtı

Hayali, çocuklara sosyal fayda sağlamak ve çocukların yeteneklerini keşfetmeleri için onlara yol göstermek olan seri sosyal girişimci ve SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, Kasım 2020’den beri çocukların oyun oynama haklarına erişimini kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ece Çiftçi, “Hayallerime dünya inandı” diyerek çocukların hayatlarında fark yaratmak için faaliyetlerine devam ederken, birbirinden güçlü kurumlarla işbirliği yaparak sağlanan faydayı sürdürebilir hale getirmeyi amaçlıyor.

Ece Çiftçi doğum gününde İyilik Paylaş Platformu üzerinden başlattığı kampanya sayesinde toplanan bağışlarla Türkiye genelinde binlerce çocuğu Umut Parkı adındaki oyun parklarıyla buluşturmayı hedefliyor. Toplanan bağışlar sayesinde ilki Mart ayında Şanlıurfa’da açılan Umut Parkı’nın ikincisi Cemer Kent Ekipmanları’nın sponsorluğu ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlam ve önemine uygun olarak Kars’ın Digor ilçesinde yer alan Hisarönü İlkokulu’nun öğrencileri ile buluşmuştu. 

Ece Çiftçi'nin sosyal medya özelinde başlatmış olduğu kampanyaya destek olan Cemer Kent Ekibi başta Kars Umut Parkı olmak üzere 2023 sonuna kadar açılacak tüm Umut Parkları için ana sponsor oldu. Sponsorluk kapsamında üçüncüsü Gaziantep’in Islahiye ilçesinde yer alan Kozdere İlkokulu’nun Umut Parkı çocuklarıyla buluştu. Pandemi boyunca okullarında, arkadaşlarıyla kısıtlı vakit geçirebilen çocukların tekrar okullarına ısınması ve eğlenerek aidiyet kazanmaları için Umut Parkları onlara okula dönüş döneminde en güzel hediye oldu.

Çocukların oyun oynama hakkının yeme, içme ve barınma gibi temel ihtiyaçlar arasında görülmesi gerektiğine inanan SosyalBen Vakfı kurucusu Ece Çiftçi, “Öncelikle Umut Parklarının daha fazla çocuğa ulaşmasında bize verdiği uzun soluklu destekten ötürü Cemer Kent Ekibine teşekkürlerimi sunmak isterim. Her çocuğun oyun oynama hakkına erişmesinin en temel çocuk haklarından biri olduğuna inanıyorum. Bu inançla çıktığım yolda amacım oyun parkı olmayan okullara Umut Parkları kurmak ve bu parkları Türkiye geneline yaymaktı. Sosyal medyanın iyiliği yayma gücüne inanarak doğum günümde başlattığım bu proje dalga dalga büyüdü… Umut Parkları ile buluşan çocukların mutluluklarına, coşkularına şahit olmak o kadar güzel bir duygu ki… Açtığımız 3. Umut Parkı’nı Gaziantepli çocuklara bir okula dönüş hediyesi olarak sunmaktan ötürü çok mutluyum. Çocukların okullarıyla aralarından bağı kuvvetlendiren şeyin, oyun ve akran iletişimi olduğuna inanıyorum. Aynı zamanda yaratıcı oyun ekipmanlarına erişimi olan çocukların, akranlarına nazaran daha üretken ve daha yaratıcı olduğundan da şüphem yok. Bu gözlemler ve inançla hayata geçirdiğim, sosyal medya ile duyurduğum projenin bugün bu noktaya gelmesi ve Cemer Kent ile sürdürülebilirliğinin sağlanması beni çok mutlu ediyor”, dedi. 

Cemer Kent Ekipmanları Genel Müdür Yardımcısı Aziz Burak Eroğlu ise çocukları oyun haklarıyla buluşturma yolunda Ece Çiftçi’ye destek olmaktan dolayı duydukları mutluluğun altını çizerken, “Cemer Ailesi olarak, Ece Çiftçi’nin “Oyun oynamak her çocuğun hakkı” mottosuyla başlayan Umut Parkı projesine ortak olabildiğimiz için gururlu ve mutluyuz. Ulaşamadığımız binlerce pırlanta gibi çocuklarımızın hayatlarına dokunmak, o güzel çocuklara bir nebze olsun umut olabilmek, onları geleceğe hazırlamak, bizler için çok kıymetli ve değerli. Yaklaşık 27 yıldır bu sektörde gerek yurtiçinde gerek yurtdışında birçok çocuğun gelişimine katkı sağlamak ve onları geleceğe hazırlamak için AR-GE ve tasarım çalışmaları yapıyoruz. Çünkü biliyoruz ki her çocuk kendini hayata tam bu noktada hazırlıyor. Biz aslında bu çocukların hayal güçlerine, arkadaşlıklarına, geleceğe dair planlarına ortak oluyoruz. Umutlarının bir parçası haline geliyoruz. Bu proje ile daha nice çocuğumuza hayal kurdurabilmek ve umut olabilmek için yola çıktık. Umarız ülkemizin her köşesine bu parkları kurmuş oluruz ve çocuklarımızın temel hakkı olan oyun oynama hakkını tüm çocuklarımıza eriştirmiş oluruz. Tüm çocukları oyun oynamaktan, öğrenmekten ve eğlenmekten geri kalmayacağı güzel yarınlara… Bu güzel serüvende artık birlikteyiz!” dedi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 26 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir