Share

Heritage İstanbul, 11-13 Mayıs tarihleri arasında yapılacak

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek dünyanın önde gelen kültürel miras etkinliklerinden birisi olan HERITAGE İSTANBUL’da yerli ve yabancı katılımcılar bir araya gelecek. 

 

Türkiye'de kültürel miras bilincinin artması ve korunması gibi konuları kendisine sosyal misyon edinmiş ve doğrultuda ürün, hizmet ve teknolojilerin geliştirilmesini hedefleyen koruma, restorasyon, arkeoloji, müze, teknoloji fuarı HERITAGE İSTANBUL, bu yıl altıncı kez düzenlenecek. 

 

Fuarla ilgili açıklamada bulunan Heritage Projeleri Kurucusu Osman Murat Akan: “Ülkemiz ve özelde İstanbul, dünya kültürel miras alanları arasında önemli bir bölge. HERITAGE İSTANBUL Restorasyon, Arkeoloji, Müzecilik ve Kütüphanecilik Teknolojileri Konferans ve Fuarı da bu bilinç ve farkındalıkla doğan, gelişen bir marka olarak uluslararası alanda aynı oranda ses getirmekte. HERITAGE ekibi olarak; ülkemizin kültür değerlerinin korunması ve kollanması adına, uluslararası teknolojilerin tanıtılması amacıyla çıktığımız yolda altıncısını gerçekleştireceğimiz organizasyonumuzun, tüm sektörel aktörlerin buluşma yeri olduğunu görmek bize kıvanç ve onur vermekte.

 

Geçmişe gelecek sağlamak mottosuyla organize edilen ve sektöre yönelik ünik bir platform olan HERITAGE İSTANBUL; konferansları ile sektörün önemli gelişmeleri ve oluşumlarını tartışmak, fuarı ile ülkemizde alanlarında uzman kuruluşların katılımıyla kültür mirası üzerine dünyada gelişen trendler, güncel sistemler ve teknolojileri tanıtmak için 2015 yılından bu yana sizlerle birlikte yol alıyor. 

 

Sektörün tek organizasyonu HERITAGE İSTANBUL, yeni alanlar ve birliktelikler yaratarak ülke ekonomisine olumlu sinyallerin artmasını sağlayacak adımları atmaya, ülkemizin müzecilik, arkeoloji ve restorasyon ve kütüphanecilik sektörlerini biraya getiren bu kapsamlı etkinlikte uluslararası aktörleri yurdumuza getirmeye devam ediyor. Uluslararası 33, ulusal, 100’ün üzerinde katılımcı firmaya ilave olarak tüm sektörel Sivil Toplum Kuruluşlarını bir çatıda toplayan ve tabi ki ülkemizin kültür mirası alanındaki başat kamu kurumlarının desteği ile 7000’i aşkın ziyaretçisiyle büyüyen bir aileyiz.   

 

11-13 Mayıs tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda TG Expo tarafından gerçekleştirilecek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin büyük destekleri ile organize ettiğimiz HERITAGE İSTANBUL 2022’de, fuara eş zamanlı olarak düzenlenen konferanslar, seminer ve diğer yan etkinliklerde dünyaca ünlü iki yüze yakın arkeolog, restoratör, konservatör, mimar ve müzeci bilgi ve birikimini dinleyicilerle paylaşacak.

 

Bu vesileyle tüm paydaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimizi sunarken, HERITAGE İSTANBUL’un bir kez daha tüm KÜLTÜR camiasına hayırlı olması en büyük temennimiz. sözlerine yer verdi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı