İpek Duben’in “Ten, Beden, Ben” sergisi uzatıldı

Share

İpek Duben’in kırk yılı aşan pratiğini yansıtan ve sanatçının üretimine yeni bir bakış sunan en kapsamlı sergisi 

8 Mayıs’a kadar uzatıldı

 

Sanatçının 1980’lerin başındaki resim ve desenlerinden 2020 tarihli 

Angels and Clowns‘a [Melekler ve Soytarılar] birçok işini yeniden değerlendiren sergisi, SALT Beyoğlu’nda Pazartesi hariç her gün ücretsiz ziyarete açık. 

 

İpek Duben’in kırk yılı aşan pratiğini yansıtmak üzere hazırlanan en kapsamlı sergisi SALT Beyoğlu’nda 8 Mayıs’a kadar uzatıldı. İşlerinde sıkça kullandığı kendi beden imgelerinden esinle adlandırılan Ten, Beden, Ben sergisi, erkek şiddetinden toplumsal cinsiyete, yerinden edilme ve göçten tüketim alışkanlıklarına uzanan konuları ele alıyor.

 

Sergi paralelinde eleştirel sergi turu ve konuşma 

SALT’ın sergi paralelinde düzenlediği programlar 26 Mart Cumartesi günü sanatçı Gözde İlkin ile gerçekleştirilecek eleştirel sergi turu ile devam ediyor. Turda İpek Duben’in iz sürme, biriktirme ve sahneleme süreçlerinden ilhamla ev ve beden kavramları katılımcılarla tartışmaya açılacak. 26 Nisan Salı günü küratör ve yazar ile çevrimiçi bir söyleşi gerçekleştirecek. 

 

Nisan’da ücretsiz sergi turları

Nisan ayında bu sergiye özel SALT Programlar ekibi eşliğinde hafta sonları ve hafta içi ücretsiz sergi turları düzenlenecek.  

 

SALT YouTube kanalında Ten, Beden, Ben sergisi

SALT Yorumlama kapsamında hazırlanan Yakından Bakınca” videoları Duben’in pratiği boyunca zihnini meşgul eden temaları sergide sunulan işler odağında inceleyerek gündeme getiriyor. Akademisyenler Yağmur Nuhrat ve İlknur Hacısoftaoğlu’nun emek hikâyeleri ve cinsiyetlendirilmiş gündelik hayatı tartıştığı Ev İçi Emek, Ev İçi Şiddet adlı söyleşisi buradan izlenebilir. Sanatsal ifade biçimlerini toplumsal bağlamda ele alan, Turgut Tarhanlı’nın Sanat Tedirginliği ve Sanatsal Yaratıcılık Özgürlüğü adlı konuşması ise buradan izlenebilir. 

 

SALT Beyoğlu’nun üç katına yayılan Ten, Beden, Ben sergisi Salı'dan Cumartesi'ye 11.00-19.00; Pazar günleri 11.00-18.00 saatleri arasında 8 Mayıs’a kadar ücretsiz görülebilir. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir