Share

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Program Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir kutlama programı gerçekleştirdi. Programa İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, müdür yardımcıları, şube müdürleri ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan kadın personeller katıldı.

 

Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin gerçekleştirdiği müzik ziyafeti ile başlayan program 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda devam etti. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan en genç personel Gülcan Gökmen, en kıdemli personel Muazzez Kargın, şube müdürleri Mevlane Akdeniz ve Selime Şentürk Doğramacı günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptılar.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür; ‘’Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır.’’dedi. Tarihin her döneminde erkeği ile omuz omuza verip, hayatın her aşamasında görev alan Türk kadının tarihin en eski dönemlerinden içinde bulunulan çağa kadar toplumsal hayatın temel taşı olduğunu, Kurtuluş Savaşı’nda vatanın bağımsızlığı için cesurca cepheden cepheye koştuğunu, anne, eş ve kardeş gibi en yüce unvan ve değerleri uhdesinde barındırdığını belirtti. Nene Hatunların, Şerife Bacıların kararlılığını ruhunda taşıyan Türk kadınlarının hayatın her alanında en zor şartlarda dahi azim, irade ve fedakârlıklarını ortaya koyduğunun altını çizen Yentür, kadına saygının, değerlerimizin, gelenek göreneklerimizin, tarihimizin, sosyal hayatımızın tabii bir sonucu olduğunu vurguladı. Yentür, konuşmasını şu sözlerle bitirdi; ‘’Yaşamlarımızı varlıklarıyla onurlandıran, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız sunan, üstlendikleri her görevde sorumluluklarını takdire şayan şekilde yerine getiren tüm kadınlarımızın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nü kutlar; görevi başında şehit düşen kadın öğretmenlerimize, vatan müdafaasında şehit düşen kahramanlarımızın anne ve eşlerine, Hakk'ın rahmetine kavuşmuş kadın personellerimize ve tüm kadınlarımıza minnet ve şükranlarımı sunarım.

 

Yentür, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü kadın personellerini temsilen verdiği çiçeklerin ardından, müdürlük binasında Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan Öfke Kontrolü Semineri katılımcı sertifikalarını kadın personellere takdim etti. Toplu fotoğraf çekimi sonrası program sona erdi. Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin gerçekleştirdiği müzik ziyafeti bir süre daha devam etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı