Kadınlar Günü’nde Erkekler “Bir kız çocuğunun geleceği ol” Mesajıyla Konser Verdi

Share

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Bodrum'da yaşayan iş insanlarından oluşan gönüllü erkek korosu "Bir kız çocuğunun geleceği ol!" sloganıyla bir konser verdi. Konserde daha önce çeşitli sosyal sorumluluk projelerine imza atan müzisyen, Türk Eğitim Vakfı Muğla Şube Gönüllüsü Pınar Seli Öztürk öncülüğündeki İyilik Korosu ve farklı meslek gruplarından gönüllü erkekler, kadınlara yazılmış en güzel şarkıları ve şiirleri seslendirdi. TEV Bursiyerlerinden Utku Palta ile gazeteci ve belgesel yönetmeni Nebil Özgentürk de gönüllü erkekler korosuyla sahnedeydi. Konserin geliri ise Türk Eğitim Vakfı "Eğitimli kızlar, umutlu yarınlar "fonuna bağışlandı.

 

 

55 yıldır maddi olanakları sınırlı öğrencilere burs desteği veren Türkiye’nin en köklü ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı’nın kız çocukları için açılan fonda kullanılan " Bir kız çocuğunun geleceği ol!” mesajı, 8 Mart’ta slogana dönüşerek sahneye taşındı. Bodrum Mandalin’de düzenlenen konserde Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan müzisyen Pınar Seli Öztürk öncülüğündeki İyilik Korosu’na Bodrumlu iş insanları da katıldı. Konserde gitarıyla sahneye çıkan küçük müzisyen Eliz Sakarya ise izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Konserin geliri Türk Eğitim Vakfı "Eğitimli kızlar, umutlu yarınlar" fonuna bağışlandı. Konserin mekân sponsoru Mandalin Barı, ana sponsoru ise Mehmet Alp Delimollaoğlu oldu.

 

"Bir kız çocuğunun geleceği ol!"

Konseri organize eden, Türk Eğitim Vakfı Muğla Şube Gönüllüsü, müzisyen Pınar Seli Öztürk,

 "8 Mart 2020'de cezaevinde anneleri ile birlikte kalmak zorunda olan çocuklar için bir anaokulu projesi gerçekleştirdik. 'Ona Ses Ol' konserinin geliri ile cezaevinde anneleriyle kalmak zorunda olan 0-6 yaş grubu minikler için bir anaokulu yaptık. Son olarak aşçılık bölümünde okuyan özel öğrencilerimize okullarında mutfak atölyesi yapmak için yola çıktık ve bu atölyeyi de tamamlamak üzereyiz. Şimdi yine çok önemli bir günde, özel bir organizasyona imza attık. Konserin gelirini Türk Eğitim Vakfı 'Eğitimli kızlar, umutlu yarınlar' fonuna bağışladık. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde destek olan ve konsere katılarak şarkılarımıza bir ağızdan eşlik eden herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

 

Pınar Seli Öztürk, İyilik Korosu ile çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek olarak önemli konularda toplumda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir