Share

Kocaeli İtfaiyesinden her yaş grubuna yangın eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, yangın semineri ve tahliye tatbikatlarıyla 7’den 70’e tüm vatandaşlarda yangın bilinci oluşturuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, kamu kurumları, okullar ve mahalle sakinlerinden gelen eğitim taleplerini karşılıksız bırakmıyor. Halkın can ve mal güvenliğinin korunmasına yönelik verilen eğitimlerle her yaştan vatandaşta yangın bilinci oluşturuluyor.

 

YANGIN BİLİNCİ

Acil durum ve afetlerde sadece Kocaeli’de değil Türkiye’nin her yerinde canla başla mücadele eden ve bu mücadelesiyle örnek gösterilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, düzenlediği eğitimlerle vatandaşları bilgilendiriyor. Bu kapsamda İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Eğitim Birimi KOBİTEM ekiplerince Kartepe Mavi Boncuk Anaokulu, Özel Bilgi Köprüsü Anaokulu ve Sabancı Kültür Merkezi çalışanlarına yangın semineri ve tahliye tatbikatı yapıldı.

 

YANGIN OLUŞUMU VE TEHLİKELERİ

KOBİTEM eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerde yangının oluşumu ve tehlikeleri, alınabilecek önlemler, yangın esnasında doğru hareket tarzı ve taşınabilir yangın söndürücülerin kullanımı konularında bilgiler sunuldu. Ayrıca okul öncesi öğrencilerine İtfaiyecilik Meslek tanıtımı yapılarak, itfaiyecilerin kıyafetleri ile yaptıkları hizmetler hakkında bilgiler verildi.

 

TAHLİYE TATBİKATI

Acil durumlarda öğretmen ve ebeveyn gözetiminde nasıl hareket etmeleri ve nasıl toplanmaları gerektiği konularında uygulamalı çalışma yapıldı. Faaliyetin en sonunda ise tüm öğrenci ve öğretmenlerin katılımı ile tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı