LGS Tercihlerinde Çince Hazırlık Sınıfı Programı Dikkat Çekiyor

İstanbul Küçükçekmece’de bulunan Şehit Mehmet Güder Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde iki yıl önce hayata geçirilen lise düzeyinde Çince hazırlık sınıfı programına ilgi her yıl artıyor.

Şehit Mehmet Güder Anadolu İHL Çince hazırlık sınıfı programına destek veren Türk Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı programla ilgili bilgiler verdi.

Çince’ye Lisede Başlamak Büyük Avantaj

Çince’nin kariyere büyük katkısı yadsınamaz bir durum. Çince eğitimine lise düzeyinde başlayan öğrencilerimizin hazırlık sınıfı sürecinde birçok üniversiteliden daha başarılı olduğunu gözlemledik. Öğrencilerle yaptığımız görüşmelerde eğitimin eğlenceli ve kolay dönüt alınabilir olmasının bu başarıda etkili olduğunu tespit ettik.  Bu sayede öğrencilerimizin tamamı çok daha kolay ve kısa süre içinde belirlenen dil yeterlik hedeflerine ulaşıyorlar. Ayrıca öğrencilerimizin önemli bir kısmı Çince yeterlilik sınavı olan HSK sınavında belirlenmiş olan barajın üzerinde bir başarıya sahip oldular. Hazırlık sınıfının sonu itibari ile akıcı bir şekilde Çince konuşmaya başlayan öğrencilerimizin sayısı da hiç az değil.

Çinli ve Türk Öğretmenler Eğitim Veriyor

Okulun Çince öğretmen kadrosu Çinli ve Türklerden oluşuyor. Başarılı öğretmen kadrosunun yanı sıra düzenlenen etkinliklere dernek gönüllüsü Çinliler davet edilerek öğrencilerin konuşma pratiklerinin artması sağlanıyor.

Üst Sınıflarda da Çince Eğitimi Devam Ediyor

Öğrenciler sadece hazırlık sınıfında Çince eğitimi almıyorlar.  Öğrenciler hazırlık sınıfından sonra da haftada dört ders Çince eğitimi almaya devam ediyorlar. Öğrenciler bu sayede Çince seviyelerini lise sona kadar daha da yükseltmiş olacaklar. Eğitim programının kaynak ihtiyacı da dernek tarafından karşılanıyor.

Anadolu Liseleri Arasında Örnek Gösteriliyor

Şehit Mehmet Güder Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Çince hazırlık sınıfı liseler arasında örnek gösterilen bir program. Anadolu liseleri arasında dikkat çeken bu program düzenlenen etkinliklerde sürekli örnek gösteriliyor.

Okul Öncü Konumunda

Şehit Mehmet Güder Anadolu İHL’nin Çince hazırlık sınıfındaki büyük başarı özel okullarda da Çince eğitimine ilgiyi artırdı. Eğitimlerine Çince seçmeli ders eklemek isteyen resmi ve özel okullardaki sayı artış gösteriyor.

Okul Yurt ve Diğer İmkanları ile Öne Çıkıyor

Okulu İstanbul dışından tercih etmek isteyen öğrenciler için ise yurt imkanı bulunuyor. Şehit Mehmet Güder Anadolu İHL uzay gözlem odası, büyük kütüphanesi, spor salonları, yüzme havuzu gibi fiziki imkanları açısından da dikkat çekiyor.

LGS’de Nasıl Tercih Edilecek
Şehit Mehmet Güder Anadolu İHL'nin Çince hazırlık sınıfını tercih etmek isteyen öğrenciler tercih formlarına 51577 kodunu yazmaları gerekiyor. Okul yönetimi öğrenci ve velilere programla ilgili detaylı bilgi veriyorlar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.