Share

Özcan talimat verdi, İzinsiz Afgan derneğinin tabelası indirildi

Bolu’da Afganlar dernek kurup tabela astılar! İhbar üzerine adrese giden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Ben zaten bunların bir araya gelmesine karşıyım. Ne yaptıkları ne ettikleri belli değil.” diyerek izinsiz asılan tabelayı indirtti.

Bolu’da “Bu kadarı da pes!” dedirten bir dernek kuruldu. Kentte yaşayan Afganlılar “Bolu Afganistan Gençleri Sosyal Kültürel ve Yardımlaşma Derneği” adlı bir dernek kurup, dernek binasına tabela astı. Asılan tabelayı gören vatandaşlar durumu Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ihbar etti.

İzinsiz asıldığı ortaya çıktı

İhbar üzerine Başkan Tanju Özcan dernek binasına gitti. Dernek binasına girmek isteyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kapının kilitli olduğunu fark etti. Ardından Zabıta Müdürü Hakan Yılmaz’ı telefon ile arayan Özcan, asılı dernek tabelası için resmi iznin olup, olmadığını sordu. Tabelanın izinsiz asıldığını öğrenen Özcan, Zabıta Müdürü’ne tabelanın derhal kaldırılması talimatı verdi.  Başkan Özcan’ın talimatı sonrası adrese gelen Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Bolu Afganistan Gençleri Sosyal Kültürel ve Yardımlaşma Derneği’nin izinsiz tabelasını asılı olduğu yerden indirdiler.

Kaynak: Bolu BB

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir