ÖZDEMİR BAYRAKTAR BİLİM MERKEZİ MUHTEŞEM TÖRENLE AÇILDI

Share

ÖZDEMİR BAYRAKTAR BİLİM MERKEZİ MUHTEŞEM TÖRENLE AÇILDI

Bu yılı açılış senesi ilan eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun vizyon projelerinden bir yenisi daha hizmete girdi. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde ilk ve tek olarak hayata geçirilen Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’ın teşrifiyle açıldı.

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Pazarkapı Mahallesi’nde 2 bin 200 metrekare alanda kurulan Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tek, Türkiye’nin 2’nci uzay temalı bilim merkezi olan Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi görkemli bir törenle hizmete açıldı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, TBMM Bayındırlık İmar, Ulaştırma, ve Turizm Komisyonu Başkanı, Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, Enerji Tabii Kaynaklar, Bilgi, Teknoloji Komisyonu Başkanı ve Bursa Milletvekili Mustafa Varank, AK Parti Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın, eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, siyasi partilerin temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.

 

AÇILIŞ KURDELESİ KESTİLER

Konuşmaların ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve davetliler hep birlikte açılış kurdelesi kestiler. Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi’ni gezen davetliler, Başkan Zorluoğlu’na beğenilerini dile getirerek teşekkür ettiler. Selçuk Bayraktar ve Başkan Zorluoğlu, bilim merkezinin açılışına katılan ve atölyeleri ziyaret eden öğrencilerle tek tek ilgilendiler. Öte yandan Selçuk Bayraktar’a hemşehrileri de açılış boyunca yoğun ilgi gösterdi.

 

Kaynak:Trabzon Belediyesi

Türkiye Ajans

[email protected]

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir