Pandemi Şehidi Sağlıkçılar Anıldı

Share

Pandemi Şehidi Sağlıkçılar Anıldı Tabipler Birliği öncülüğünde Türkiye’de ilk COVID-19 vakasının açıklandığı 11 Mart 2020’nin ikinci yıldönümünde Sağlık Bakanlığı önünde kaybedilen hekim ve sağlık çalışanları anıldı. 

COVID-19 pandemisinde yaşamını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşunda başlayan basın açıklamasında ilk sözü Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı aldı. İktidarın, pandeminin ağır sonuçlarının sorumlusu olduğunu ve hesap vermesi gerektiğini söyleyen Korur Fincancı, tüm bu süreçte emekleri değersizleştirilen sağlık çalışanlarının son olarak “Giderlerse gitsinler” sözleriyle karşı karşıya kaldığını hatırlattı. Korur Fincancı; emekleri, meslekleri, gelecekleri için yurtdışına gitmek zorunda kalan genç hekimler için de mücadele ettiklerini belirtti. Pandemi süresince gerçekleşen çeyrek milyon ölümün önlenebilir olduğunun altını çizen Korur Fincancı, O yüzden biz, pandeminin ağır sonuçlarının sorumlusunu söylemeye devam edeceğiz dedi.

pandemi şehidi sağlıkçılar
pandemi şehidi sağlıkçıla

Dr. Murat Emir Konuştu

Basın açıklamasında milletvekilleri de kısa sözler aldı. CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben “Senin görevin ülkede cansiperane çalışan veya yurtdışına gitmek isteyen hekimleri tehdit etmek değil; onları korumak, sorunları çözmek” diye seslendi. Emir, asıl gitmesi gerekenlerin hekimler değil; onların sorunlarını çözme iradesinden yoksun iktidar olduğunu vurguladı.

Sağlıkta İki Gün İş Bırakma Var !

Basın açıklaması 14-15 Mart Büyük G(ö)REV’ine çağrı yapılmasıyla son buldu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Türkiye Ajans

[email protected]

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir