0
Share

Son Kurşun’un Hikâyesi Geleceğe Aktarılacak

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi; vatanın kurtuluşunu ve zaferi simgeleyen Son Kurşun Anıtı’nı anlatan belgesel film projesini hayata geçirdi. Film gösteriminde konuşan Başkan Yılmaz “Balıkesir’in Kurtuluş Savaşı’nda, Atatürk’e yarenlik ettiğini anlatmamız lazım.” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin iş birliğinde hayata geçirilen ve Kurtuluş Savaşı’nda; son kurşunun atıldığını, düşmana karşı zaferin kazanıldığını, vatanın kurtulduğunu bu yüzden silahların işinin bittiğini simgeleyen ‘Son Kurşun Anıtı’nı anlatan belgesel filmin ilk gösterimi yapıldı. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde gerçekleştirilen film gösterimine, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

“AMACIMIZ, GENÇ NESİLLERE AKTARABİLMEK”

Belgeseli yapış amaçlarının geçmişle gelecek arasında bir köprü kurmak, kurtuluş mücadelesini, Mustafa Kemal’in neler yaşadığını, hangi süreçlerle Kurtuluş Savaşı mücadelesinin verildiğini genç nesillere aktarabilmek olduğunu dile getiren Bandırma Son Kurşun Belgesel filmi yapımcısı Tufan Dalgıç “Bu bağlamda çekim ekibimize çok teşekkür ediyorum. Herkes çok ciddi emek verdi. Bandırma, Son Kurşun konusunda Kurtuluş Savaşı’ndaki yerini koruma anlamında son dönemde birçok şey yaptı. Başta Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz olmak üzere; Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan’a, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi hocalarımıza ve Bandırma Kent Konseyi’ne çok teşekkür ederim.” dedi.

BALIKESİR BB

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir