TBF Yöneticilerinden FIBA 2020 Olimpiyat Elemeleri Turnuvası Kura Değerlendirmesi

Share
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı (TBF) Hidayet Türkoğlu, TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Erkek Milli Takımı Menajeri Kerem Tunçeri ve A Erkek Milli Takım Başantrenörü Ufuk Sarıca, FIBA 2020 Olimpiyat Elemeleri Turnuvası kurasını değerlendirdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, kurayla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:
“Kuranın hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. FIBA 2020 Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda antrenörümüz ve teknik kadromuz ile tüm sporcu arkadaşlarımıza güvenimiz tam. Genç ve yetenekli oyunculardan kurulu bir takımımız var. Sporcularımızın, 23-28 Haziran’da Kanada’nın Victoria şehrinde milli formayı en iyi şekilde temsil ederek ülkemizi gururlandıracağından şüphem yok.”

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım ise şöyle konuştu:
“Çekya ve Uruguay ile aynı grupta mücadele edeceğiz. Önce yarı final sonra da final oynamayı hedefliyoruz. Çapraz grubumuzla beraber altı ekipten sadece bir ülke Tokyo’ya gidecek. Olimpiyat elemeleri oynamaya hak kazanmış her ekip belirli bir seviyenin üzerinde kaliteye sahip. Biz de çok iyi bir takımız ve kendimize güveniyoruz. Türk basketbolunu bu turnuvada en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.”

A Erkek Milli Takımımızın Menajeri Kerem Tunçeri’nin kuraya dair yorumları ise şöyle:
“Genç ve geleceği parlak bir takımız. Dünya Kupası’nda bazı şanssızlıklar yaşamış olsak da FIBA 2020 Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda oynamaya hak kazandık. Zorlu bir turnuva bizleri bekliyor ancak A Erkek Milli Takımımız her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek bir ekip. İyi hazırlanarak istediğimiz sonuçları almak ve Tokyo’da ülkemizi temsil etmek istiyoruz.”

A Erkek Milli Takım Başantrenörü Ufuk Sarıca da şu ifadeleri kullandı:
“Kuranın hepimiz için hayırlı olmasını dilerim. Tokyo’da yer alabilmek en büyük hedefimiz. Genç ve dinamik bir takımız. Çapraz grubumuzla beraber altı ülke, tek bir olimpiyat vizesi için mücadele edecek. Dolayısıyla bu altı ekip içinde en iyi takım olmak zorundayız. Zorlu maçlar bizi bekliyor. En iyisini yapacağımıza inanıyoruz.” (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

You may also like...