TÜRKDOĞAN, FİLİSTİNLİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Share

TÜRKDOĞAN, FİLİSTİNLİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, ALKÜ’de öğrenim gören Filistinli öğrencilerle bir araya geldi. Rektör Türkdoğan öğrencilere “Birlikteyiz, yanınızdayız!” mesajı verdi.

İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde Filistinlilere karşı savaş suçu işlediği Filistin-İsrail savaşı devam ederken Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinde (ALKÜ) öğrenim gören Filistinli öğrencilere destek sözü verildi. ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, beraberinde Genel Sekreter Hüseyin Er, Genel Sekreter Yardımcısı Volkan Avcu ve Onur Ocakdan; ALKÜ’de öğrenim gören Filistinli 25 öğrenci ile buluştu. Senato Salonu’nda gerçekleşen görüşmede Filistinli öğrenciler adına konuşan Kerem Saleh, İsrail’in saldırıları altında Gazze halkının verdiği yaşam mücadelesini anlatı. Gazze’de başlayan savaşın boyutlarının ise korkunç seviyelere ulaştığını söyleyen Saleh, “Türk halkı, Türk Devleti her zaman bizim yanımızda olduğu için teşekkür ederiz. Ayrıca bizleri kabul ederek sorunlarımızı dinleyen, bizlere her zaman destek sözü veren Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan ile ALKÜ yöneticilerine ve tüm hocalarımıza yürekten teşekkür ederiz.” dedi.

REKTÖR TÜRKDOĞAN: “TÜRKİYE HER ZAMAN FİLİSTİN’İN YANINDA”

ALKÜ’de öğrenim gören Filistinli öğrencilerle buluşan Rektör Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, destek vermeye hazır olduklarını belirterek “Türk halkı olarak her zaman Filistinlilerin yanındayız. ALKÜ olarak da burada öğrenim gören öğrencilerimizin tüm sorunlarında yanlarında olmak isteriz.  Sizler burada en iyi şekilde öğrenim görerek Filistin’in kurtuluşuna vesile olacaksınız. Bu yüzden en önemli savaşı da sizler veriyorsunuz. Filistin’in İsrail zulmünden kurtulması için en ağır yük sizlerin omuzlarında. Filistinli öğrencilerimizin bu ağır yükünü hep birlikte paylaşmak bizler için büyük bir onurdur. Filistin’deki bu zulüm hepimizi derinden etkilese de sizlerin gözünde gördüğümüz bu azimli parıltı, güzel günlerin çok uzakta olmadığını anlatıyor. ALKÜ’de gördüğünüz öğrenimle ülkenize en iyi hizmeti yapacağınıza inancım tamdır. ALKÜ ailesi olarak sizlerin her zaman yanındayız.” dedi.

Buluşmanın devamında Filistinli öğrenciler taleplerini Rektör Türkdoğan’a ilettiler. Program sonunda Kerem Saleh, Filistin’e geri dönüşün sembolü olan Filistin haritası üzerinde anahtar işlemeli tablo ve Filistin poşusu hediye etti. Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir