Vajina kuruluğu lazer ile tedavi edilebiliyor

Kadınların cinsel hayatını olumsuz etkileyen problemlerden biri olan vajina kuruluğu lazerle etkili bir şekilde tedavi ediliyor.

Vajinal kuruluğun en önemli nedenlerinin östrojen düzeyinin düşmesi, vajinal enfeksiyonlar ve menopoz olduğuna dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Fuat Demirci, lazer tedavisi ile bu sorunun kadınlar için kabus olmaktan çıktığını ifade ediyor.

Muayene ortamında kısa süren, ağrısız bir işlem olan lazerle tedavide vajina dokusundaki destek dokusunun ve diğer dokuların uyarıldığını belirten Demirci, vajina etrafındaki dokuların kanlanmasının artması ve yenilenmesinin sağladığını vurguluyor.

Lazer ile tedavi yönteminin sadece vajinal kuruluk değil birçok genital estetik operasyonlarında da başarıyla kullandığını dile getiren Prof. Dr. Fuat Demirci, lazer yöntemi uygulanan genital estetetik operasyonları hakkında bilgiler veriyor.

Vajina daraltma ve yenileme: Lazer kullanılarak vajina dokusu uyarılmakta ve etrafında destek dokuyu, damarlanmayı artırarak arttırarak vajinada daralma ve yenilenme meydana getiriyor. Ağrısız bir işlem. İşlem kısa sürüyor. hastanın muayene bulgularına bağlı olarak birkaç kez uygulanıyor. Her kadında kullanılmasına karşın özellikle doğumlardan sonra genişleyen vajinaları düzeltmede ve menopoz sonrasında etkili.

Ameliyatsız idrar kaçırma tedavisi: Hafif idrar kaçırmalarda ameliyata gerek kalmadan lazerle tedavi ediliyor. Lazer hem vajinayı sıkılaştırmakta hem de mesane tabanının destek dokusunu artırıyor.

Vajinal dudaklar ve etrafının renginin açılması: Bazı kadınlarda vajina girişi, küçük ve büyük dudaklar kendi cilt renklerinden daha koyu renkte olabiliyor. Bu deriye rengini veren pigmentlerin, bu bölgelerde fazla olmasından dolayı normal bir durum. Bu görünümden rahatsız olan kadınlar rengin açılması için hekime başvuruyor.

Lazerle renk ağrı olmadan, anestezisiz olarak 3-4 seansta kolayca kalıcı olarak açılıyor.

Büyük dudaklardaki katlantı ve yaşlanma etkisini ortadan kaldırma: Anti aging amacıyla büyük dudaklar ve pubis te cilt altındaki destek dokusu lazerle artırılarak daha gergin ve genç bir görünüm sağlanıyor.

Rugaplasti: vajinada doğum, cerrahi müdahale ve yaşlanma ile kaybolan ruga dediğimiz katlantılar lazerle yeniden oluşturulabiliyor.

Labioplasti: Normalden uzun olan ve dışarı sarkan iç dudaklar kadınlarda önemli bir estetik kaygıya yol açıyor. Görüntü yanında at binme, bisiklet binme gibi durumlarda sorun oluşturuyor. Sık enfeksiyonlara yol açıyor. İç dudaklardaki bu durum kanama olmadan, dikiş atmadan lazerle normal hale getirilebiliyor.

Doğum lekeleri de lazerle tedavi ediliyor

Lazerle karında oluşan doğum lekeleri de tedavi ediliyor. Bu uygulamaların biri ya da birkaçı aynı anda muayenehane koşullarında uygulanıyor. 20 dakikada yapılıyor. Hasta ayaktan gelerek işlem yaptırıp gidebiliyor. Hastane veya klinikte yatmak gerekmiyor. Günlük hayatına dönebiliyor. 2 hafta cinsel ilişki önerilmiyor bu süre cerrahi ameliyatlarda en az 4 veya 6 hafta oluyor. Anestezi yani narkoz gerekli değil. Anestezi alması sakıncalı kişilerde alternatif tedavi yöntemi. Anestezi uygulanmadığı için anestezi komplikasyonları görülmüyor. Dokularda kesi yapılmadığı için doku kaybı ve kanama yok. Pansuman gerekli değil. Dikiş atılmıyor. Kürtaj veya kızlık zarı dikimi sırasında uygulanabiliyor. Başarı oranları ve hasta memnuniyeti üst seviyede. Genellikle tek seans uygulama yeterli, bazen ikinci seansı doktorunuz size önerebilir. Çalışıyorsanız öğlen yemek aranızda bile uygulama yapılabiliyor. Yan etki ve işlem sonrası komplikasyon yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir