Ağız ve Diş Sağlığı Sektörünün İsveç ve İsviçre Pazarında Türk Bayrağı Dalgalanacak

Türk sağlık turizmi yeni pazarlara ve yeni alanlara yayılmaya devam ediyor. Son dönemde gerçekleştirilen çalışmalarla birlikte ağız ve diş sağlığı tedavileri yurt dışında sağlık turizmi hizmeti alma amacıyla gelen turistlerin gözde tedavileri arasında yer alıyor. Sağlık turizmi uzmanlarınca yapılan açıklamalara göre nitelikli ve kaliteli hizmet anlayışı ile başarının sürdürülmesi mümkün.

İsveç ve İsviçre Büyük Potansiyele Sahip

Sağlık sistemlerinin yer yer tedavilerde yetersiz kaldığı İsveç ve İsviçre Türk sağlık turizmi için büyük bir potansiyeli içerisinde barındırıyor. Bu iki ülke özelinde yapılan çalışmalar sonucunda İsveç ve İsviçre’de Türk sağlık turizminin etkisini kendini göstermesi bekleniyor.

Yoğun bir şekilde İngiltere ve Almanya’da Türk diş hekimlerinin rekabeti fiyat ve kaliteden dolayı şikayete sebep olmaktadır. Bu nedenle farklı pazarlara yönelmek ve daha niş alanlarda çalışma zorunluğu oluştu. Ortalama diş hastasının getirdiği dövizi yükseltmek ve daha az rekabetin olduğu pazarlara yönelmek Türk sağlık turizmi açısından büyük öneme sahip.

İyi hizmet en iyi reklamdır anlayışı ile yürütülen sağlık turizmi çalışmalarıyla ilerleyen dönemlerde Türkiye’ye yoğun bir hasta akışı bekleniyor. Ağız ve Diş sağlığı hizmetlerinde dünya da markalaşmak amacıyla yoğunlaşan çalışmalarla her yıl 500 binden fazla sağlık turistinin Türkiye’ye geldiği bilinmektedir. Bu sayının İsveç ve İsviçre ülkelerinin potansiyelinin ikiye katlanması hedefleniyor.

Dent Lara City Hedef Odaklı Çalışmalarıyla Fark Yaratıyor

Antalya’da sağlık turizmi odaklı çalışmalarını sürdüren Dent Lara City rotayı büyük bir potansiyeli olan İsveç ve İsviçre ülkelerine çevirdi. Son teknoloji ekipmanlar ve uzman bir ekip iş birliği ile çalışan Dent Lara City’nin yeni hedefi İsveç ve İsviçre’de marka olmak.

Sürdürülebilir, nitelikli ve etik bir sağlık turizmi mümkün vizyonu ile sağlık turizmi çalışmalarını sürdüren kurum ağız ve diş sağlığı sektörünü hedef ülkelerde Türk sağlık sistemi himayesi altına almayı planlıyor. Hedef odaklı yürüttüğü çalışmalarla mutlak başarının peşinde olan Dent Lara City Türk sağlık turizminde bir başarı modeli oluşturmayı hedefliyor.

Tüm bunlara ek olarak sağlık turizminde doktor ve hizmet kalitesi ile gelen başarı odaklı çalışmalarına devam eden Dent Lara City uzman doktorlar ve kusursuz hizmet anlayışı ile ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin kısa süre içerisinde İsveç ve İsviçre ülkelerinde bilinirliğini arttırılmasını planlıyor.

Dent LaraCity’nin uzman doktorlarından olan Ahmet Erdoğan Dent Lara City’nin İsveç ve İsviçre odaklı yaptığı çalışmalarla ilgili olarak; 

‘’Dent Lara City olarak kendimizi Antalya’nın sağlık turizmine açılan kapısı olarak konumlandırıyoruz. Antalya’nın yalnızca tatil turizminde değil sağlık turizminde de dünya markası olması adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.

İsveç ve İsviçre odaklı çalışmalarımızla hedef iki ülkenin ağız ve sağlığında markası olma hedefindeyiz. Kısa süre içerisinde çok yol aldık ancak mevcut durum bizim için kesinlikle yeterli değil. Sahip olduğumuz donanımlı klinik ve uzman ekiplerimizce oluşacak talebe rahatlıkla karşılık verebiliriz.

Hedef ülkelerde yaşayan tüm vatandaşlar en az 1 kere Dent Lara City markasını ve Türk sağlık turizmini duymalı, tanımalı. Nihayetinde yürüttüğümüz çalışmalarla önce Antalya’ya daha sonra Türk sağlık turizmine katma değer sağlayacağız.’’ dedi

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 23 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir